Zwiedzamy Małopolskę

Zwiedzamy Małopolskę

Tak dużo mówi się o podróżowaniu za granicę. Teraz, kiedy przychodzi okres planowania wiosenno – letnich wypadów, w swoich planach warto uwzględnić Polskę, która jest pięknym miejscem. Na uwagę zasługuje Małopolska. Może nie ma tam lazurowego morza pod ręką, ale na wszystkich turystów czeka wiele innych atrakcji, zabytków, pięknych widoków, które sprawią, że wyjazd będzie można zaliczyć do udanych. Co powinno zobaczyć się w województwie małopolskim?

Stolica Małopolski

Pierwszym punktem zwiedzania powinna stać się stolica Małopolski, czyli Kraków. Miasto będące świadkiem wielu wydarzeń dla Polski. To przecież tutaj, w dawnych czasach, swoją siedzibę mieli polscy królowie, a pamiątką do dnia dzisiejszego jest monumentalny Zamek Królewski na Wawelu. To od tego miejsca można rozpocząć zwiedzanie miasta. Tutaj też znajdują się, w podziemiach, groby Polaków, którzy przysłużyli się naszemu krajowi. Ulicą Grodzką, spod zamku, można dojść bezpośrednio na Rynek Główny, gdzie na turystów czekają Sukiennice i niezapomniany kościół Mariacki. Wychodząc z kościoła nie można zapomnieć o tym, aby wejść na ulicę Floriańską. Nią to można dojść do wspaniałej Bramy Floriańskiej. Przekraczając ją dojdzie się do Plant Krakowskich, które niejednokrotnie w swoich wystąpieniach wspominał św.Jan Paweł II.

Zimowa stolica Polski

Będąc w Małopolsce nie można zapomnieć o tym, że znajduje się tu także zimowa stolica Polski. W Zakopanym turystów można spotkać przez cały rok. Tak, najpiękniej jest tu zimą, kiedy dookoła leży duża warstwa śniegu, ale wiosną i latem można liczyć tu na wspaniałe atrakcje. Do zdobycia jest Gubałówka, Giewont i Kasprowy Wierch. Widoki, jakie się z nich rozpościerają, są w stanie wynagrodzić trud wędrówki do góry. Chociaż osoby, które nie mogą pozwolić sobie na wspinaczkę górską, mogą dowiedzieć się, jak działa kolejka linowa. Wśród innych atrakcji należy wymienić Krupówki, skocznie narciarskie, jak również Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są zasłużeni ludzie dla gór.

Inne atrakcje

Wśród innych atrakcji, jakie czekają na turystów w Małopolsce, można wymienić Muzeum Narciarstwa w Wiśle. Tak, w mieście Adama Małysza można również wejść na skocznię, która została nazwana jego imieniem. Do dzisiaj trenują tam młodzi skoczkowie. W Szymbarku na turystów czekają Ruiny Zamku Kapituły Pomezańskiej. W miejscowości Łosie na turystów czeka cerkiew grekokatolicka. Będąc w Małopolsce nie można również zapomnieć o Wieliczce i Bochni – dwóch miastach, gdzie do dzisiaj można zwiedzać czynne kopalnie soli.

Dodaj komentarz