Krótki przewodnik po wyspie Bali

Krótki przewodnik po wyspie Bali

Wyspa inne niż wszystkie

To co odróżnia wyspę Bali od pozostałych miejsc w Indonezji to fakt, że obowiązuje tam inna niż wszędzie religia. Jak wiadomo w Indonezji dominuje islam. Na Bali jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy wyspy mają bowiem swoją własną religię. Łączy ona ze sobą elementy hinduizmu z elementami buddyzmu, a także lokalnymi wierzeniami. Dzięki temu mamy szanse na poznanie miejsca, w którym mamy do czynienia z zupełnie odrębną kultura i wierzeniami, których nie spotkamy nigdzie indziej. To także większa swoboda dla turystów. Religia ta nie nakłada bowiem takich ograniczeń jak dobrze znany nam islam. Religia mieszkańców wyspy Bali to obowiązek fundowania i utrzymywania świątyń. Nie bez powodu można spotkać się z określeniem, że wyspa Bali to wyspa świątyń. Nie znajdziemy wioski, w której nie byłoby pięknych świątyń i malowniczych kapliczek.

Krótki przewodnik po wyspie Bali

Wybrzeże Bali to gwarancja nie tylko świetnej pogody ale i białych piaszczystych plaż i ciepłego oceanu. Dodatkowo w tym rejonie występują najpiękniejsze na świecie rafy koralowe. Miejscowi rybacy z chęcią zabiorą nas natomiast na rejs łodzią rybacką. Krótki przewodnik po wyspie Bali nie może obejść się także bez jej mieszkańców. Jeśli mamy ochotę zobaczyć codzienne życie na Bali wystarczy, że oddalimy się kilka wiosek dalej. Będziemy mogli podziwiać tam hektary pól ryżowych czy zobaczyć jak mieszkańcy pracują przy odsalaniu wody morskiej. Elementem każdej wycieczki powinna być także wyprawa przez lasy tropikalne oraz choć krótka wizyta nad jeziorami kraterowymi.

Bali turystycznie

Krótki przewodnik po wyspie Bali powinien także, informacja co do warunków tam panujących. Kurorty na wyspie Bali są tak na prawdę dla wszystkich. Swoje miejsce znajdziemy tam zarówno podróżując z plecakiem przez świat jak i jadąc na ekskluzywne wakacje. Przeglądają liczne oferty znajdziemy zarówno tani nocleg jak i ekskluzywne apartamenty i domki na wyłączność, gdzie mamy zapewnioną całodobową obsługę. Dzięki temu możemy jednocześnie w ciągu dnia wybierać się na wielkie eskapady po czym wieczorem cieszyć się piękną pogodą i oddając samym przyjemnością. Krótki przewodnik po wyspie Bali można opisać właściwie w dwóch słowach – raj dla wszystkich. Tak właśnie widzimy to my i mamy nadzieję, że po powrocie przyznacie nam rację.

Dodaj komentarz