5 miejsc na Malcie, które musisz odwiedzić

5 miejsc na Malcie, które musisz odwiedzić

Wakacje na Malcie przykuły Twoją uwagę? Nic dziwnego – ta mała europejska wyspa robi ogromne wrażenie! Mimo, że jest jednym z najmniejszych państw na świecie, ma turystom wiele do zaoferowania. Ta niewielka śródziemnomorska wyspa to źródło niezliczonych atrakcji. Jeżeli chcesz poznać 5 miejsc na Malcie, które trzeba zwiedzić, to zapraszamy do lektury!

Valletta

Stolica kraju, która zdecydowanie należy do najpiękniejszych miast europejskich. Wąskie uliczki przecinają się pod kątem prostym, a każdą z nich okalają niezwykłe budynki i zabytki. Imponujące wrażenie robią w szczególności domy, piętrzące się jeden na drugim. Valletta przypomina włoskie miasteczko i rozkochuje w sobie każdego przybysza.

Mdina

Starożytna stolica Malty otoczona z każdej strony imponującymi murami obronnymi. Dziś najczęściej nazywana przez miejscowych Cichym Miastem. Jest usytuowana w najwyższym punkcie całej wyspy, co wpływa na jej walory krajobrazowe. Absolutnie obowiązkowy punkt podróży, jeżeli spędzamy wczasy na Malcie.

Marsaxlokk

Niewielka wioska rybacka, która zachwyca kolorowymi łodziami w pasiaste wzory. W każdą niedzielę odbywają się tam targi rybne, na których oprócz tego, co złowią rybacy, można kupić świeże owoce i lokalne rękodzieła. Wioskę zamieszkuje zaledwie około trzech tysięcy osób. Warta polecenia jest przepyszna mrożona kawa, której można napić się na małym rynku.

Blue Grotto

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych atrakcji Malty. Piękne miejsce, które stworzyła Matka Natura. Jest to naturalnie utworzona grota, znajdująca się nad brzegiem morza z licznymi jaskiniami i podziemnymi korytarzami. Promienie słoneczne, odbijające się od tafli nieskazitelnie czystej wody, tworzą niepowtarzalny spektakl. Dlatego warto wybrać się na rejs małą łódką wśród tych niesamowitych komnat skalnych. Wakacje na Malcie nie mogą się bez niej obejść.

Anchor Bay

Urokliwa zatoka z przezroczystą wodą o niebiesko-zielonym zabarwieniu. Brzeg zatoki tworzą skaliste zbocza. Bardzo popularna atrakcja wśród rodzin z małymi dziećmi. Jest swoistym parkiem rozrywki, gdyż w miesiącach letnich można tam wykupić miejsce na leżaku, skorzystać z wynajętego parasola, a nawet zażyć atrakcji na trampolinach oraz w parku wodnym, znajdującym się na terenie zatoki.

Malta, mimo skromnej powierzchni, oferuje odwiedzającym różnorodne atrakcje. Nie tylko wielbiciele historii i zabytków znajdą tu coś dla siebie, ale także moc atrakcji czeka na rodziny z dziećmi. Wakacje na Malcie to propozycja dla ludzi w każdym wieku!

1 Comment

Dodaj komentarz