Atrakcje na Bali – czyli co warto tam zobaczyć?

Atrakcje na Bali – czyli co warto tam zobaczyć?

Wakacje na Bali to marzenie bardzo wielu osób. Urlop spędzony tam może być niezapomniany i doświadczymy tam rzeczy, których nie mielibyśmy okazji doświadczyć nigdzie indziej. Wyspa Bali to perełka Indonezji, która co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Można tam podziwiać wyjątkowe rośliny i zwierzęta, a także buddyjskie świątynie, bajeczne plaże. Można tam spędzić cały urlop, a i tak nie zdążymy zobaczyć wszystkiego, co ma nam do zaoferowania ta wyspa. Zobacz listę atrakcji, które naszym zdaniem warto zobaczyć, będąc w Indonezji na wyspie Bali.

Świątynia Tirta Empul

Znana jest także jako świątynia Tampaksiring lub Świątynia Świętej Wody. Jest położona w dolinie między dwoma wzgórzami niedaleko miasteczka Tampaksiring na Bali. Świątynia znajduje się w miejscu źródeł, które według legend i lokalnych mieszkańców mają magiczną, uzdrawiającą moc. Jest to miejsce święte, a według tamtejszych wierzeń kąpiel w źródle ma zmyć z nas wszystkie złe rzeczy, które mają negatywny wpływ na nasze ciało i umysł. Wakacje na Bali to doskonały moment, aby odwiedzić Świątynie Świętej Wody i poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca.

Denpasar

Jest to stolica Bali i jednocześnie główny punkt wjazdowy na tę wyspę. Stąd bardzo łatwo jest dostać się do innych miast ponieważ jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane. Tak jak każda stolica, tak i Denpasar na Bali tętni życiem i można tam zarówno świetnie się bawić, jak i poznać kulturę całej wyspy. Panują tam tradycje hinduistyczne, które mocno oddziałują na klimat tego miejsca. Na zwiedzanie tego miasta należy poświęcić trochę czasu, ponieważ można tam podziwiać wiele świątyń, pałaców i muzeów. Żaden turysta nie będzie się tam nudził, ponieważ naprawdę dużo się tam dzieje.

Tampaksiring

To miasteczko, które znajduje się w centralnej części Bali. Można tam znaleźć słynne świątynie takie jak Gunung Kawi oraz Tirta Empul. Legenda głosi, że zbocze góry, na którym znajduje się miasteczko utworzone zostało przez odcisk stopy króla Mayadenawa. To bardzo malownicze miejsce, w którym można podziwiać rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla Indonezji.

Małpi las

To rezerwat przyrody i jednocześnie kompleks świątyń, który znajduje się w rejonie Ubud na Bali. To bardzo popularna atrakcja turystyczna, ale to nic dziwnego, ponieważ można tam oglądać małpy w ich naturalnym środowisku. To także miejsce pełne świątyń, które dla mieszkańców mają bardzo ważne, duchowe znaczenie. Każda minuta spędzona w tym miejscu będzie dla Ciebie wyjątkowa i niezapomniana tak jak całe wakacje na Bali.

Dodaj komentarz