Co zobaczyć w Mediolanie

Co zobaczyć w Mediolanie

Mediolan jest znany nie tylko jako stolica mody i desingu, ale także jako najbogatsze miasto Włoch. Położony jest w północnej części tego kraju w regionie Lombardi. Mediolan jest też drugim co do wielkości miastem Włoch, zaraz po Rzymie. Mogłoby się więc wydawać, że to idealne miejsce na wycieczkę i z pewnością jest tam co zwiedzać. Jednak dużo osób uważa, że w Mediolanie jest bardzo mało ciekawych rzeczy do zobaczenia i można się tam udać jedynie na jednodniową wycieczkę. Czy to prawda? Sprawdźmy co zobaczyć w Mediolanie.

Weekend w Medionalnie – co warto zobaczyć?

1. Piazza Duomo katedra

Mediolan słynie przede wszystkim ze swoich kościołów oraz katedr i to właśnie je w pierwszej kolejności warto jest odwiedzić. Katedra Narodzin św. Marii jest wizytówką Mediolanu. Mieści się ona w samym centrum miasta na Piazza Duomo. Ta gotycka katedra robi duże wrażenie na turystach, dlatego praktycznie o każdej porze dnia można wokół niej spotkać tłumy ludzi. Budynek zachwyca swoją bogatą architekturą, którą warto dokładnie obejrzeć z każdej strony, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Budynek ten zalicza się do jednych z największych kościołów na świecie.

2. Galeria Vittorio Emanuele II

Jest to bardzo duża galeria handlowa, która znajduje się zaraz obok Piazza Duomo. Galeria została zbudowana na planie krzyża w XIX wieku. W samym jej środku możemy podziwiać ogromną żelazno -szklaną kopułę. Także środek prezentuje się ciekawie, można w nim zobaczyć mozaiki, neorenesansowe kamieniczki, które obecnie są butikami znanych projektantów.

3. Zamek Sforza i park Sempione

Idąc w kierunku ulicy Via Dante, na jej końcu możemy zobaczyć Zamek Sforza, który otoczony jest murami. Wejście na teren zamku jest bezpłatne. Płatne jest natomiast zwiedzanie komnat oraz muzeum. Po wejściu na teren zamku znajdziemy się także na terenie Parku Sempione, który jest idealnym miejscem do relaksu zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Jest to jeden z nielicznych zielonych obszarów Mediolanu, dlatego można się tam spodziewać dużej ilości ludzi jednak każdy z pewnością znajdzie dla siebie kawałek miejsca do odpoczynku.

4. Kościół Santa Maria delle Grazie

Jego architektura sama w sobie jest zachwycająca i zasługuje na szczególną uwagę jednak elementem, który przyciąga do niego tak wiele turystów, jest fakt, że można w nim podziwiać fresk Leonarda da Vinci “Ostatnia wieczerza”. Do samego kościoła można wejść za darmo jednak aby podziwiać obraz, trzeba zapłacić, a także wcześniej zarezerwować miejsce, na konkretną godzinę.

5. Teatr La Scala

Ten z pozoru zwykły budynek, jest jedną z najsłynniejszych scen operowych na całym świecie. Jeśli więc fascynujesz się muzyką klasyczną, to masz okazje podziwiać jedną z najsłynniejszych oper, która znajduje się właśnie w Mediolanie.

Dodaj komentarz