Toskania
- Podróże

Toskania

Wakacje we Włoszech

Wakacyjna przygoda owiana nutką historii to wspaniały wybór dla osób w każdym wieku. Młodsi turyści mogą poznać średniowieczne wioski i kulturę. Starsi natomiast mogą ponadto poznać smak rewelacyjnego wina Chianti Classico. Jest to wino, z którego słynie Toskania, a dokładniej Chianti. Jest to region położony w samym sercu Toskanii. Stąd też dostaniesz się do większości średniowiecznych miast, wiosek i zamków.

Radda

Miasta i wioski warte obejrzenia, to np. Radda. Jest to średniowieczna, ufortyfikowana wioska, położona dookoła kościoła San Nicolo. Pomiędzy kamiennymi budynkami znaleźć można sklepy z pamiątkami, winem, restauracje, bary i butiki z typowymi produktami.

Greve

Jednym z najstarszych miast w regionie Chianti jest Greve. Jego największą atrakcją jest Piazza del Mercato. W miejscowości znaleźć można ponad 20 restauracji, sklepów z winami, pamiątkami i typowymi produktami. Tradycyjny bazar uliczny odbywa się co sobotę, tak jak w czasach średniowiecza. W okolicy znajdują się zamki Uzzano, Terrazzano i Montefioralle oraz wioska Lucolena. Warto zwiedzić je wszystkie po kolei i zasmakować nieco historii.

Toskania

Toskania może nas wynieść na szczyt. Dokładniej na szczyt wzgórza, na którym w XI zbudowana została wioska Panzano. Główną atrakcją tej wioski jest kościół San Maria a Panzano, dominujący nad miasteczkiem. Wioska była kontrolowana przez szlachecką rodzinę wywodzącą się od hrabiów Ricasoli Firidolfi Florentine. Możemy tutaj także posmakować regionalnych mięs i wędlin. Wystarczy udać się do sklepu położonego w dole rzeki. Rzeźnik pozwala spróbować swoich typowych produktów, doskonałych mięs połączonych z najlepszym lokalnym winem i innymi specjałami. Każdy smakosz musi tutaj zagościć na dłużej. Skoro o smakołykach mowa, warto wspomnieć o Castellinie. We wiosce można odwiedzić winne piwniczki i spróbować lokalnych win.

Toskania, jak też sam region Chianti są piękne przez cały rok. Jeżeli nie udało ci się wybrać na wakacje w sezonie nic straconego. Możesz wziąć kredyt i zorganizować sobie urlop jesienią. Toskania czeka na ciebie cały czas i zawsze przywita cię pięknymi krajobrazami. Zaplecze hotelowe jest ogromne i na pewno znajdziesz dla siebie przepiękne miejsce na odpoczynek. Wyprawa do Chianti – jednego z najpiękniejszych regionów Toskanii na długo pozostanie w twojej pamięci. Taki wypad zapewni ci niesamowite wrażenia nie tylko wizualne, ale i smakowe. Jeżeli do tej pory nie potrafiłeś zdecydować się na kierunek wakacji, wybierz Toskanię. Gdziekolwiek pojedziesz, każdy jej zakątek będzie dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *