Co zwiedzić w Bydgoszczy? – atrakcje dla dzieci

Co zwiedzić w Bydgoszczy? – atrakcje dla dzieci

Bydgoszcz jest różnorodnym miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu wiele ciekawych miejsc zarówno dla miłośników historii, jak i dla sympatyków aktywnego spędzania czasu. Jeśli wybierasz się na wycieczkę rodzinną, również możesz liczyć na dobrą zabawę. Co zwiedzić w Bydgoszczy, aby spędzić niezapomniane chwile z rodziną? Oto najciekawsze atrakcje dla dzieci i dorosłych!

Aktywny wypoczynek

Kanał Bydgoski jest najstarszym czynnym kanałem wodnym w Polsce. Oferuje on piękne widoki, a w jego otoczeniu znajdziemy sporo atrakcji. Ciekawym pomysłem na spędzenie miłego czasu z rodziną jest rejs Tramwajem Wodnym. Jest to jedna z najpopularniejszych, wakacyjnych atrakcji dla dzieci, jak i dla dorosłych. Rejs daje nam możliwość podziwiania Bydgoszczy z całkiem innej perspektywy. Podczas śluzowania statku poznajemy też zasady funkcjonowania urządzeń hydrotechnicznych. Po Brdzie można również pływać kajakami lub rowerami wodnymi. Cała rodzina będzie zadowolona z tak spędzonego czasu.

Family Park

Atrakcji dla dzieci nie zabraknie w Family Parku. Znajduje się tam dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, samochodziki czy mini kręgielnia. Na miejscu profesjonalni animatorzy zadbają o samopoczucie dzieci. Dzięki nim maluchy będą miały możliwość poznawania świata przez zabawę. W Pracowni Profesora Ciekawskiego organizowane są warsztaty naukowe dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy poznają tajniki zagadnień chemiczno-fizycznych, wykonując różne eksperymenty. Zastanawiasz się co zwiedzić w Bydgoszczy, poza powyższymi miejscami? Przygotuj się na kolejne atrakcje.

Papugarnia

Równie ciekawym miejscem, w którym cała rodzina miło spędzi czas jest Papugarnia. Bydgoska Papugarnia jest największa w Polsce. Znajduje się tu ponad 40 papug, a poza nimi możemy obserwować kanarki, gołąbki diamentowe i inne gatunki ptaków. Dzieci będą zachwycone, ponieważ ptaki nie tylko można obserwować, ale też głaskać i karmić. Przedtem jednak należy na miejscu kupić karmę. Papugarnia jest zaaranżowana w taki sposób, by ptaki czuły się komfortowo, ale jednocześnie sprawiały przyjemność odwiedzającym. Ponadto opiekunowie ptaków opowiadają ciekawostki dotyczące wybranych gatunków. Warto wiedzieć, że w Papugarni istnieje możliwość urządzenia imprezy urodzinowej dziecka.

Spacer pełen zagadek

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają zagadki. Miasto umożliwia ich rozwiązywanie połączone z edukacją. Co zwiedzić w Bydgoszczy, aby zachęcić dzieci do nauki historii? Wystarczy spacer odpowiednimi ścieżkami! Turystyczne gry miejskie są rozrzucone w różnych miejscach i sprawiają, że zwiedzanie miasta jest jeszcze bardziej fascynujące. Ciekawym pomysłem dla dzieci jest m.in.: „Szyfr Pana Twardowskiego”. Mały odkrywca ma okazje poznać ciekawostki dotyczące Pana Twardowskiego, Katedry Bydgoskiej, Króla Kazimierza Wielkiego, Opery Nova czy spichrzy. Dzieci krocząc tą trasą zbierają cyfry, potrzebne do ułożenia szyfru. Szyfr natomiast umożliwi otwarcie skrzyni, znajdującej się na końcu trasy. W środku na dzielnego odkrywcę czeka pieczęć potwierdzająca pokonanie trasy. Warta polecenia jest również gra „Strzała Łuczniczki”. Jest to kolejna propozycja zachęcająca dzieci do zwiedzania miasta, tym razem polegająca na zbieraniu nut. Trasa zawiera ciekawostki na temat Opery Nova, Akademii Muzycznej, Kościoła Klarysek i samej „Łuczniczki”. Zebrane po drodze nuty będą potrzebne do ułożenia zapisu nutowego ważnej melodii. Aby przekonać się, o jaką melodie chodzi, koniecznie podążajcie za „Strzałą Łuczniczki”. Aby zagrać w taką turystyczna grę, należy kupić książkę z trasą w Bydgoskim Centrum Informacji lub przejść ją przy pomocy aplikacji na smartfona. Radość i satysfakcja dziecka z dotarcia do celu będzie ogromna! Dla każdego znajdzie się ciekawa gra, a jest w czym wybierać.

Escape Room

Świetnym sposobem na ciekawe popołudnie połączone z niezliczoną liczbą wrażeń jest rodzinny wypad do Escape Roomu. Jest to gra polegająca na wydostaniu się z wybranego pokoju. Jednak, aby wydostać się z niego musimy wykonać serię zagadek – zręcznościowych, umysłowych itp. W Bydgoszczy znajduje się wiele dobrze przygotowanych Escape Roomów, w których każdy znajdzie przygodę dla siebie. Oczywiście jest także pokój z zagadkami dla całych rodzin. Nic tak nie spaja rodzinnych więzów jak wspólne pokonywanie wyzwań! Uczestnicy zabawy mają zazwyczaj godzinę na wydostanie się z pokoju. Do dzieła!

Co zwiedzić w Bydgoszczy? – atrakcje dla dzieci

Po intensywnych przeżyciach warto odpocząć. Co zwiedzić w Bydgoszczy, by zrelaksować się po całodniowym poznawaniu miasta? Oczywiście Myślęcinek! Leśny Park Kultury i Wypoczynku czeka na was z ogromem atrakcji. Dla najmłodszych idealnym miejscem będzie Park Rozrywki. Znajdziecie tu karuzele, gabinety luster, dmuchane zamki, autodrom, kolejkę górską i wiele innych atrakcji dla dzieci. Kolejnym miejscem zachęcającym do odwiedzenia jest Zaginiony Świat, zamieszkiwany przez ponad 40 dinozaurów. Czyż to nie cudowne móc spotkać te fantastyczne stworzenia? Dzieci na pewno będą zachwycone! Warto też zajrzeć do bydgoskiego ZOO, w którym możecie podziwiać żubry, niedźwiedzie brunatne, rysie, jenoty, łosie i wiele innych zwierząt. To tylko namiastka atrakcji – Myślęcinek zapewnia ich o wiele więcej! A wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknych widoków. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, co zwiedzić w Bydgoszczy, teraz nie będziesz miał problemu z zaplanowaniem idealniej wycieczki rodzinnej.

Dodaj komentarz