Z nami nad morze…

Z nami nad morze…

Niezależnie od pory roku morze, jest jednym z najlepszych wyborów na wypoczynek

Pomożemy Wam w wyborze miejsca, które zachwyci, doda energii, jak i ukoi nerwy, które nie raz doskwierają nam w codzienności.

Gąski

Jeżeli marzy Ci się odrobina spokoju, nie zależy Tobie na wielkich imprezach, polecić mogę Gąski. Ta wioska to oaza spokoju, znajdziesz tutaj piękną, dużą piaszczystą plażę. Niezaprzeczalnym atutem jest również, występująca w tych rejonach “glinka zielona”, a jej dobroczynny wpływ z pewnością wpłynie pozytywnie na Twoją skórę. Jeżeli znajdziesz chwilę pomiędzy spacerami a relaksem na plaży, warto odwiedzić tutejszą latarnię morską, która osiąga aż 50 metrów wysokości                              .

Władysławowo

Kolejnym miejscem, które ostatnimi czasy wygrywa w rankingach turystycznych, jest Władysławowo. Ta mała miejscowość ma wielki potencjał. Odwiedzając to miejsce, licz się z tym, że na długo zapadnie w Twojej pamięci. To serce Kaszub. Piękne plaże, lasy, zatoka. Znajdziesz tutaj urokliwe miejsca, a życzliwość mieszkańców nie zna granic. Miasto w okresie letnim, organizuje darmowe atrakcje, między innymi koncerty dużych gwiazd. Nieopodal znajdują się, jakże sentymentalne Chałupy, a stamtąd już żabi skok na Półwysep Helski. Miejscowość ta, znajduje się blisko zatoki puckiej co sprzyja rodzinom z dziećmi. Woda w zatoce jest dość płytka i zawsze cieplejsza, niż samo morze. Niepodważalnym atutem tego miejsca, są również szkółki windsurfingu i atrakcji wodnych, które zajmują większą część półwyspu.

Gdańsk

Nie możemy zapomnieć również o Trójmieście. Tutaj godny polecenia jest Gdańsk. Miasto, do którego chce się wracać. Starówka jest jedną z najpiękniejszych. Zwiedzając ją, czujesz się jakbyś przenosił się w czasie. Kolorowe kamienice, wąskie uliczki, a wyjątkowa rzeźba terenu sprzyja występowaniu unikatowych dla tego regionu, podgórskich gatunków flory. Motława, która przepływa przez starówkę wprowadza w romantyczny nastrój. Gdańsk cieszy się znakomitą kuchnią, liczne restauracje i kawiarnie przyciągają turystów z całego świata.

Międzywodzie

Międzywodzie, to ciekawa miejscowość położona na wyspie Wolin. Odnajdą się tutaj imprezowicze, ale i rodziny z dziećmi. Udogodnienia takie jak zejścia na plaże, dostosowane do wózków, cieplejsza woda w Bałtyku, wynikająca z braku silnych prądów. Dla aktywnie spędzających czas zorganizowano tutaj wiele szlaków rowerowych. Międzywodzie rozciągnięte jest pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. W okresie letnim organizowane są rejsy po Zalewie, co również wpływa na atrakcyjność tego miejsca. Tutaj po prostu nie da się nudzić. Międzywodzie sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Dziwnów czy Rewal,  raczej każdemu dobrze znanych.

Dźwirzyno

Rozważając pobyt sanatoryjny nad morzem warto wybrać Dźwirzyno. Wzdłuż pięknej plaży znajduje się las sosnowy, cóż może lepiej wpływać na nasze zdrowie jak nie spacery wśród sosen i dobroci wynikających z wdychania jodu. Miejscowość słynie również z gminnych ośrodków sportu, mamy do wyboru korty tenisowe, boiska i pływalnie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Dźwirzynie znajduję się przystań kajakarsko-wędkarska, gdzie możemy kupić świeżą rybkę. Nie zapominajmy również o Resku Przymorskim, to piękne jezioro przybrzeżne, przy którym wypożyczyć możemy sprzęt wodny.

Pamiętajmy, że nasze polskie morze skrywa wiele dobroci. Nie musimy szukać daleko, by na chwilę rozkoszować się tymi pięknymi urokami.

Dodaj komentarz