Jak zorganizować wyjazd na Bali?

Jak zorganizować wyjazd na Bali?

Bali to piękna indonezyjska wyspa, nazywana rajem na ziemi. Jej wizytówką są piękne, piaszczyste plaże oraz krystalicznie czysta woda. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz przyjaźnie nastawieni mieszkańcy wyspy sprawiają, że wakacje na Bali są niezapomnianą przygodą.

Bali jest coraz chętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem, szczególnie że od 2015 roku przy wjeździe do tego kraju na maksymalnie 30 dni, nie jest wymagana wiza.

Wakacje na Bali z biurem podróży

Azjatyckie Bali znajduje się w ofercie biur podróży, z którymi warto zorganizować wyjazd. Korzystając z tego typu oferty, nie trzeba martwić się przelotem, wyżywieniem czy noclegiem. Pod ręką będziemy mieli również ciekawe wycieczki fakultatywne, podczas których można podziwiać faunę i florę samej Bali, zwiedzać Denpasar i sąsiednie wysepki, między innymi malowniczy Lembongan. 

Co ważne, wycieczki do Indonezji często oferowane w opcji first lub last minute posiadają wyjątkowo atrakcyjne ceny, a przybywających na miejsce turystów czeka opieka doświadczonego rezydenta. Dzięki temu można bezpośrednio od osoby znającej to miejsce poznać miejscowe obyczaje, funkcjonowanie sklepów, restauracji czy ośrodków zdrowia oraz uzyskać dodatkową pomoc przy każdej nurtującej kwestii.

Organizacja wyjazdu na własną rękę

Wiele osób decyduje się na wyjazd na Bali realizowany na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że ten azjatycki kraj jest znacznie oddalony od Polski – należy zorganizować przelot z przesiadką, a na miejscu znaleźć odpowiedni nocleg. Dobrze rozwinięta baza turystyczna gwarantuje, że znalezienie noclegu nie sprawi większego problemu.

Hotel ze śniadaniem w średnim standardzie to jednak wydatek 150-300 złotych za dobę od osoby. Restauracje i bary znajdują się w turystycznych kurortach i tak naprawdę cena obiadu nie różni się od tej, którą zapłacilibyśmy w Polsce, czyli dla turysty jest bardzo przystępna.

Którą opcję wybrać?

Warto porównać obie możliwości pod względem finansowym. Już sam lot na Bali i z powrotem do kraju to koszt około 3 tysięcy złotych od osoby. Do tego należy doliczyć koszty noclegów i wyżywienia – bez szaleństw można zmieścić się w 2 tysiącach złotych.

Tak naprawdę “normalne” ceny w biurze podróży kształtują się od około 5500-6000 tysięcy złotych, jednak w tej cenie jest już zorganizowany przelot, transfer do hotelu, opieka rezydenta i wyżywienie w opcji all inclusive. Jeśli trafimy na promocję, na Bali z biurem podróży można polecieć taniej, niż na własną rękę i to bez konieczności planowania.

Oczywiście wybór metody podróżowania na Bali powinien zależeć od nas samych oraz od tego, w jaki sposób mamy zamiar spędzić wakacje na rajskiej wyspie.

Dobre wskazówki dotyczące samodzielnego planowania podróży na Bali

Planując wyjazd na Bali, trzeba wziąć pod uwagę pogodę i budżet. Powinieneś także zaplanować swój plan podróży i upewnić się, że wszystkie dokumenty są gotowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaplanować udaną podróż na Bali: 

– zaplanuj swoją trasę z wyprzedzeniem. Pomoże Ci to uniknąć wszelkich zmian w ostatniej chwili i pozwoli Ci to bardziej cieszyć się tym doświadczeniem. Upewnij się, że masz czas na spędzenie w każdym miejscu i że wiesz, gdzie się udać przed wyjściem z domu;

– spakuj tylko to, co jest potrzebne na czas podróży. Jeśli jest coś, co uważasz za przydatne, kup to przed wyjściem z domu;

– upewnij się, że masz wszystkie dokumenty w porządku przed wyjściem z domu. Obejmuje to paszporty, wizy, świadectwa szczepień itp.;

– zawsze słuchaj miejscowych! Mogą udzielić Ci dobrych rad dotyczących miejsc, które znają, w zależności od twoich potrzeb.

8 niesamowitych rzeczy, które możesz zrobić na Bali

Bali to popularna miejscowość turystyczna w Indonezji, która oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Ale co sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce docelowe? Bali słynie nie tylko z pięknych plaż, ale także z niesamowitej kultury i różnorodnych grup etnicznych. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić na Bali, których nie możesz zrobić nigdzie indziej na świecie. 

  1. Wypij balijską kawę na lokalnym targu;
  2. Odwiedź starożytną świątynię lub cmentarz;
  3. Ciesz się tradycyjnymi występami tanecznymi;
  4. Doświadcz kuchni balijskiej;
  5. Weź udział w zabiegu Ajurwedy;
  6. Wypróbuj tradycyjny balijski masaż i terapie bodywork;
  7. Spróbuj nauczyć się od miejscowych kilku słów i zwrotów;
  8. Przeżyj piękny wschód i zachód słońca na Bali.

Najpiękniejsze plaże na Bali

Bali to mała wyspa w Indonezji, która słynie z pięknych plaż. Większość plaż na Bali jest odosobniona i ma swój niepowtarzalny urok. Najpiękniejsze plaże na Bali to te, które mają dużo białego piasku i turkusowej wody.

Najlepszą porą na wizytę na Bali jest okres od końca listopada do maja, kiedy pogoda jest wystarczająco ciepła, aby cieszyć się plażami, nie będąc zbyt gorącym ani zbyt zimnym.  Bali ma wiele do zaoferowania. Jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych na Bali jest Mount Agung. Jest to aktywny wulkan na wyspie, który ostatnio wybuchł w 1963 i 1965 roku.

Dodaj komentarz