Jednodniowa wycieczka do Wiednia – co warto tam zobaczyć

Jednodniowa wycieczka do Wiednia – co warto tam zobaczyć

Wiedeń to największe miasto w Austrii i jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc w południowej części Europy. Osoby, które mieszkają na południu Polski, mogą z powodzeniem dojechać tam w zaledwie kilka godzin. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować jednodniową wycieczkę właśnie do Wiednia. Co warto tam zobaczyć https://www.activ8.pl/ i czy 12 godzin wystarczy, aby zobaczyć najważniejsze punkty stolicy Austrii?

Wiedeń w jeden dzień – o czym warto pamiętać?

Jeśli planujesz wycieczkę do Wiednia lub po prostu będziesz tam przejazdem i chciałbyś zobaczyć to miasto, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, jeśli mieszkasz na Śląsku to podróż samochodem przez autostrady zajmie Ci ok. 4 godziny. To niewiele, ale warto wyruszyć już wcześnie rano, aby być w Wiedniu ok. 8-9. Podróż autokarem trwa nieco dłużej, bo ok. 6-7 godzin. Najlepiej jest wyruszyć ok. 23, aby rano być już na miejscu. Podczas podróży będziesz mógł się przespać, dzięki czemu będziesz mieć siły na zwiedzanie.

Po drugie, podczas jednodniowej wycieczki najlepiej jest poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Szybciej pokonasz odległości między najważniejszymi zabytkami. Kup całodniową kartę miejską i przygotuj sobie rozkład autobusów i metra. Postaraj się też przygotować jak najdokładniejszy plan wycieczki, w którym co do godziny wypiszesz wizytę w poszczególnych miejscach. Jednodniowe wycieczki mają to do siebie, że muszą być bardzo dobrze zorganizowane. Wiedeń w jeden dzień może być świetnym przeżyciem pod warunkiem, że nie należysz do typu roztrzepanego turysty, który lubi powoli przechadzać się po mieście.

Atrakcje Wiednia – co zobaczyć?

Belweder

To pałac, który jest jednym z głównych punktów turystycznych Wiednia. W jego pobliżu znajdują się ogrody barokowe, które można odwiedzać za darmo. Najpiękniej wyglądają oczywiście wiosną i latem, gdy wyjątkowe gatunki kwiatów, właśnie wtedy kwitną. Warto iść tam na spacer wspólnie z rodziną i podziwiać piękno przyrody.

Opera Narodowa

Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz opera robi bardzo dobre wrażenie. Wejście do środka jest płatne, ale zdecydowanie warto za nie zapłacić. Wiosną i wczesnym latem nieopodal opery można zobaczyć występy na świeżym powietrzu.

Wieża Dunaju

To jeden z najwyższych obiektów w Wiedniu i mierzy aż 252 metry. Na wysokości 150 metrów znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się widok na całe miasto. To obowiązkowy punkt jednodniowej wycieczki do Wiednia, ponieważ nawet jeśli nie uda Ci się zobaczyć wszystkich najważniejszych miejsc osobiście, to masz szanse podziwiać je z wieży.

Mimo, że wycieczka jednodniowa nie pozwala do końca nacieszyć się klimatem danego miasta to i tak warto ją zorganizować, aby zobaczyć Wiedeń, choć na moment.

Dodaj komentarz