Czego oczekiwać po wczasach w Szczawnicy?

Czego oczekiwać po wczasach w Szczawnicy?

Najlepszym kierunkiem na zimowy wypoczynek są góry. Tam każdy może znaleźć zajęcie dla siebie i nie koniecznie muszą być to sporty zimowe. Jedne z najpiękniejszych widoków napotkamy w Pieninach, czyli paśmie górskim w łańcuchu Karpat, które położone jest na samym południu Polski. Poza malowniczymi krajobrazami i niepowtarzalną atmosferą możemy zwiedzić wiele obiektów i miejscowości, a także wypocząć.

Kierunek – Szczawnica

Każdego roku kilkaset tysięcy Polaków decyduje się na spędzenie ferii zimowych w górach. Według rankingu najczęściej decydują się na takie miejscowości jak Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, a także Szczawnica. Kierując się ilością turystów, atrakcjami i możliwościami wypoczynku najchętniej wybierają ostatnią miejscowość, położoną w Pieninach.

Szczawnica to miasteczko uzdrowiskowe słynące z ujęć wody mineralnej. 70 proc. turystów w trakcie zimy oddaje się sportom zimowym na pobliskich trasach, natomiast reszta stawia na piesze wędrówki oraz zwiedzanie. Jedno jest pewne – cicha i spokojna miejscowość sprzyja wypoczynkowi i oderwaniu się od codzienności.

Co czeka nas na miejscu?

W pobliżu znajdziemy trzy trasy narciarskie o różnych długościach i poziomach trudności, dzięki czemu każdy może wybrać tą, która będzie najlepsza. Nieopodal znajduje się przepiękny rezerwat przyrody Wąwóz Homole, który przyciąga turystów swoją niezwykłością i pięknymi widokami oraz inne rezerwaty, które warto odwiedzić. Chcąc zjeść coś smacznego, możemy wybrać się do regionalnych restauracji, które serwują pyszne potrawy.

Warto również wcześniej zaplanować nasze noclegi – dobrze jest znaleźć miejsce w dobrym położeniu, z komfortowym wyposażeniem, a także niezbyt wysokimi cenami. W takich miejscach możemy podziwiać malownicze widoki, czuć się jak u siebie w domu i w pełni oddać się relaksowi.

Takie pensjonaty w Szczawnicy oferują również wiele udogodnień w postaci własnej kuchni, w pełni wyposażonego apartamentu, bezprzewodowego internetu,  czy darmowego parkingu. Dzięki temu nie musimy o nic się martwić i możemy całkowicie zająć się wypoczywaniem.

Wybierając się w góry, nie zapominajmy o odpowiednim stroju oraz pielęgnacji skóry – przydadzą się specjalne buty, grube spodnie, solidna kurtka, czapka, rękawiczki, a także kremy ochronne, dzięki którym nasza skóra na rękach i twarzy nie stanie się sucha oraz podrażniona.

Dodaj komentarz