Jak powinno się myć włosy?

Jak powinno się myć włosy?

Mycie włosów nie wydaje się szczególnie skomplikowaną czynnością, a jednak wiele osób robi to nieprawidłowo. Sporo złego dla naszej fryzury robią także źle dobrane kosmetyki. Jak więc powinna wyglądać dobra pielęgnacja włosów?

Jak często powinno się myć włosy?

To nieprawda, że gdy myje się włosy codziennie, spowoduje to ich szybsze przetłuszczanie się i niszczenie. Skłonność do przetłuszczania czy powstawania łupieżu wynika z zaburzeń w funkcjonowaniu skóry głowy, te zaś będą się nasilać, jeśli do mycia używa się szamponów zawierających dużo substancji drażniących. Drogeryjne szampony warto wymienić na naturalne, dostępne między innymi na eranatura.pl/, bo w nich nie ma SLS, parabenów i silikonów, które podrażniają skórę i niszczą strukturę włosów.

Innymi słowy, jeśli włosy wymagają codziennego mycia, należy to robić, po prostu wskazane jest używanie łagodniejszych kosmetyków, przeznaczonych właśnie do włosów przetłuszczających się lub z łupieżem. Zbyt rzadkie mycie sprawia, że brud i łój zatykają pory skóry i osłabiają cebulki włosów.

Czy odżywka jest naprawdę potrzebna?

Szampon jest do usuwania zanieczyszczeń ze skóry głowy oraz włosów. Odżywka, jak już sama nazwa wskazuje, dostarcza ważnych składników, dzięki którym włosy robią się mocniejsze, bardziej lśniące, nie rozdwajają się na końcach i są na całej długości właściwie nawilżone. To również dzięki dobrej odżywce domykają się łuski włosów.

Dla poprawy kondycji skóry głowy potrzebna będzie specjalna maseczka, nakładana na skalp, bardzo pomocne są także peelingi trychologiczne, które usuwają zanieczyszczenia skóry, regulują wydzielanie łoju i przyspieszają regenerację.

Najprostszy skład jest najlepszy

Im mniej chemii w szamponie, tym lepiej dla włosów. Naturalne kosmetyki, dostępne na przykład na eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, są na bazie roślinnych wyciągów, a jeśli pojawiają się w nich chemiczne dodatki, są one tylko po to, by zapewnić dłuższą trwałość kosmetyku oraz poprawić jego konsystencję.

Dodaj komentarz