Plaże na Bali – top 3 które musisz odwiedzić

Plaże na Bali – top 3 które musisz odwiedzić

Wycieczki na Bali są bardzo często wybierane przez turystów z całego świata. Jest tak, ponieważ jest to miejsce bardzo wyjątkowe a plaże, które można tam odwiedzić, są uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Krystalicznie czysta, turkusowa woda, ciepły piasek i zachwycająca podwodna fauna i flora skradnie serce niejednej osoby. Zobacz jakie plaże na Bali warto odwiedzić w pierwszej kolejności i jakie atrakcje mają do zaoferowania.

Green Bowl Ungasan

Jeśli zależy Wam na odrobinie prywatności i nie lubicie tłumów turystów, to ta plaża przypadnie Wam do gustu. Znajduje się 15 kilometrów od Kuty i można tam podziwiać nie tylko turkusową wodę, ale także dwie wapienne jaskinie. Stanowią one schronienie dla osób, które zmęczone są ostrym słońcem i chcą się ochłodzić w cieniu. Podczas odpływu można podziwiać wyjątkowy podwodny świat, w którym skrywają się rafy koralowe i egzotyczne rybki. W okolicy można też znaleźć kilka miejsc, w których można zamówić Indonezyjskie jedzenie. Widoki stamtąd są naprawdę piękne, szczególnie jeśli wejdzie się na klif. Osoby, które potrzebują relaksu w ustronnym miejscu, będą zadowolone z tego, co oferuje Green Bowl Ungasan.

Nyang-Nyang Uluwatu

Jest to jedna z najbardziej dzikich i naturalnych plaż, które można znaleźć na Bali. Jest tak, ponieważ dostęp do niej jest dość utrudniony i większość turystów woli pójść na bardziej dostępne plaże. Widoki, które tam czekają, są jednak warte trekkingu. Można tam podziwiać bujną zieleń, która jest praktycznie nietknięta przez ludzi. Jeśli już się tam znajdziecie, to warto wziąć ze sobą namiot i kilka rzeczy, które ułatwią rozpalenie ogniska i podziwianie zachodu słońca. Przy odrobinie szczęścia plaża będzie całkowicie pusta i można się będzie tam poczuć jak na bezludnej wyspie. Można rzec, że to prawdziwy raj dla introwertyków, którzy również chcą się cieszyć pięknem Bali.

Suluban Uluwatu

Wycieczki na Bali nie mogą obejść się bez wizyty na plaży. Jedną z nich może być Suluban Uluwatu, która otoczona jest wapiennymi skałami. Aby na nią wejść trzeba przejść przez wąski przesmyk w skałach. Jest to plaża, którą docenią szczególnie surferzy, którzy szukają wysokich fal i idealnych warunków do uprawiania sportu. Fale osiągają tam nawet 3 metry wysokości, a w porze suchej jest to miejsce idealne do pływania na desce. Na rafy koralowe można się dostać wiosłując, co również może stanowić doskonałą rozrywkę. Plaża ta jest także znana pod nazwą Blue Point i można do niej dojechać samochodem lub motorem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do nurkowania i surfowania.

Dodaj komentarz