Małe dziecko na wakacjach

Małe dziecko na wakacjach

Wyjazd z małym dzieckiem

Nasze wakacyjne wojaże nie muszą kończyć się wraz z pojawieniem w domu nowego członka rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby kontynuować swoje wakacyjne zwyczaje. Małe dziecko, które od początku swojego życia jest przyzwyczajone do podróżowania, na wakacjach zachowuje się jak w domu. Kilku godzinna podróż samochodem, czy lot samolotem nie wywołują w nim strachu czy niepokoju. Jest to dla niego normalność. Małe dziecko na wakacjach to nie problem.

Nowe miejsca

To jak nasze dziecko zareaguje na nowe otoczenie i nowe osoby, jest kwestią indywidualną. Jednak w dorastaniu poznawanie nowych, nieznanych dotąd rzeczy jest kwestią nieuniknioną. Tak samo możemy więc podejść do wakacji i podróżowania. Zabierając małe dziecko na wakacje nie wyrządzamy mu w ten sposób żadnej szkody. Co więcej zmiana otoczenia i klimatu może mieć dla niego walory prozdrowotne. Nie warto zastanawiać się nad tym , jak nasze dziecko zniesie podróż, czy będzie dobrze czuło się na miejscu, czy będzie dobrze spało itd. Nie wyobrażaj sobie czarnych scenariuszy. Zacznij działać i po prostu poszukaj miejsca, które nie tylko chętnie gości małych podróżników ale także gwarantuje im komfortowe warunki. Wybierz miejsce oddalone od ścisłego centrum, które poza atrakcjami zagwarantuje także ciszę i spokój. Nie wybieraj także miejsc o zbyt gorącym klimacie. Małe dziecko na wakacjach to często więcej stresu dla samego rodzica aniżeli dla dziecka. W większości przypadków okazuje się bowiem, że dziecko świetnie odnajduje się w nowych miejscach i sytuacjach. Najważniejsza jest dla niego Twoja obecność, a nie fakt czy jest w Grecji, Bułgarii nad polskim morzem czy w górach. Można powiedzieć, że często największą przeszkodą jest nie nasze dziecko, a negatywne nastawienie.

Małe dziecko na wakacjach “nic nie kosztuje”

Zabierając małe dziecko na wakacje możemy obecnie przebierać w ofertach. Jedna z możliwości jest skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek przez biura podróży. Jako rodzicowi odchodzi nam problem planowania, rezerwowania i zgrywania wszystkiego w czasie. Ponadto, małe dziecko na wakacjach wcale nie oznacza większych kosztów wycieczki. Biura podróży w większości przypadków oferują pobyt na wakacjach dla dziecka do 2 lat za darmo.  Sami dobrze wiecie, że malutkie dziecko głównie śpi i je rzeczy przygotowane specjalnie dla niego przez nas samych. Zatem hotel goszcząc małego podróżnika wcale tego nie odczuwa. Wybierając wycieczkę dla dwóch osób z małym dzieckiem w wieku do 2 lat, powinniście ponieść koszty wczasów dla osób dorosłych. Warto więc przy wyborze kierować się także tą przesłanką.

 

Dodaj komentarz