Zbawienne działanie kremu z filtrem.

Zbawienne działanie kremu z filtrem.

Jednym z etapów pielęgnacji skóry jest stosowanie kremu z filtrem. Ważne jest, by stosować go codziennie, o każdej porze roku, bez względu na panującą za oknem pogodę. Rozpoczęcie korzystania z niego powinniśmy zacząć jak najwcześniej. Dlatego też warto pamiętać o aplikacji tego kremu na skórę naszych dzieci już od pierwszych miesięcy ich życia. W przypadku dorosłych jego aplikacja powinna stać się codzienną rutyną. Promieniowanie UV niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Najbardziej popularnym jego skutkiem jest oczywiście starzenie się skóry. Istnieją też inne konsekwencje, równie ważne takie jak: ryzyko nowotworu skóry (na przykład czerniaka), zaćma, rumień czy reakcje alergiczne. Pamiętajmy że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie świadomej pielęgnacji. Aby przekonać Was do rozpoczęcia tego procesu starannie opisaliśmy jego działanie i sposób jego aplikacji.

Zastosowanie kremu z filtrem.

Kosmetyki z filtrem mają jedno, kluczowe zadanie. Powinny chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. W innym przypadku skóra może ulec wysuszeniu, często występują przebarwienia i zmarszczki. Wiele osób popełnia fundamentalny błąd stosując go tylko latem. Nasza cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Pamiętajmy również o innych alternatywach bezpieczeństwa w upalne dni. Niezwykle ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów (minimum dwa litry), noszenie lekkich i przewiewnych ubrań oraz stosowanie wszelkich okryć głowy (kapelusze, chusty czy czapki).

Aplikacja kremu na skórę.

Z powodu ochronnej funkcji kremu z filtrem powinno się go aplikować na cerę oczyszczoną, na której znajduje się już pierwsza warstwa kremu nawilżającego. Należy pamiętać, że warstwa ochronnego kosmetyku musi być nałożona przed warstwą makijażu. Jednak i ten zabieg nie zapewni nam całodobowej ochrony przed promieniowaniem. W zależności od potrzeby, nie dłużej niż co 2-3 godziny wskazane jest dodatkowe nakładanie kremu ochronnego. Jeżeli nie mamy możliwości stosowania go w takiej częstotliwości można użyć mgiełkę odświeżającą, która w składzie posiada filtr SPF. Pamiętajmy o ochronie każdego skrawka ciała który narażony jest na działanie promieni, nie tylko cery. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Jaki wybrać krem?

Na rynku kosmetycznym znajdziemy bogaty wybór kremów z filtrem. Są one dostępne zazwyczaj w niewygórowanych cenach. Dobranie odpowiedniego dla siebie kosmetyku może stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętajmy aby unikać filtrów chemicznych, uznawanych za niebezpieczne, takich jak: Octocrylene, Homosalate czy Avobenzone. Mogą one mieć działanie estrogenne i szybko tracić swoje właściwości ochronne. W jego doborze kierujmy się jego spektrum ochrony. Zalecane są kremy przynajmniej z SPF30, optymalnie SPF50.

Dodaj komentarz