Wakacje na Bali – dlaczego warto odwiedzić tę wyspę?

Wakacje na Bali – dlaczego warto odwiedzić tę wyspę?

Bali uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Nic dziwnego! Niepowtarzalna fauna i flora, wysokie temperatury oraz ciekawa kultura sprawiają, że to miejsce przyciąga co roku miliony turystów. Na Bali nie brakuje rzeczy, które ze sobą kontrastują. Z jednej strony można ujrzeć aktywne wulkany – a z drugiej wiecznie zielone pola ryżowe lub rajskie plaże. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić tę niezwykłą wyspę?

Balijskie wsie

Dla Balijczyków bardzo ważna jest ich tradycja. Szczególnie mocno można to odczuć poza dużymi metropoliami, na małych malowniczych wsiach. Balijczycy uwielbiają różnego rodzaju obrzędy, które bardzo często łączą z codziennymi czynnościami. Co prawda na próżno szukać tam luksusowych hoteli czy turystycznych plaż jednak wioski na Bali mają do zaoferowania coś więcej. Mianowicie życzliwość oraz otwartość ich mieszkańców. Jeśli nie lubisz komercyjnych atrakcji, to wycieczka w głąb wsi na Bali powinna sprawić Ci wiele radości. Możesz tam podziwiać dary natury oraz poznać wyjątkowe osoby.

Świątynie

Na wyspie nie brakuje oczarowujących świątyń, które są dostępne dla zwiedzających. Większość z nich była budowana tysiące lat temu, ku czci Buddy. Wiele z nich zachowało się w bardzo dobrym stanie, dlatego warto swój plan podróży wzbogacić o wizyty w kilku takich miejscach. Wiele świątyń znajduje się w niezwykle malowniczych miejscach, a widok z nich jest niesamowity i aż zapiera dech w piersiach. Balijskie świątynie to miejsce idealne dla fotografów, ale także dla tych, którzy po prostu lubią zwiedzać architektoniczne perełki.

Kuchnia balijska

Kuchnia Indonezji diametralnie różni się od tej, z którą możemy spotkać się w Polsce. Lokalne jedzenie jest kolorowe, pełne warzyw i owoców, a przygotowywanie posiłków odbywa się w nieco inny sposób i często wymaga wyobraźni. Głównym produktem jest oczywiście ryż i to właśnie na nim bazuje wiele tradycyjnych dań. Na Bali można znaleźć dania, które ciężko jest odtworzyć w domowych warunkach.

Dodaj komentarz