Turcja – popularny kraj na wakacje

Turcja – popularny kraj na wakacje

Wakacje w Turcji stają się coraz popularniejsze, tak wynika z informacji przedstawianych w mediach przez firmy zajmujące się analizą rynku turystycznego. Czemu tak się dzieje, co takiego Turcja ma do zaoferowania i czy warto spędzić urlop w Turcji?

Czemu wakacje w Turcji?

Turcja jest krajem, która od wielu lat znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się destynacji turystycznych w biurach podróży. Istnieje wiele czynników żeby właśnie w tym kraju spędzić swój urlop. Przede wszystkim są to bardzo dobre warunki wypoczynku. Turcy od kilkunastu lat inwestowali miliony dolarów w infrastrukturę, stąd znajdziemy tam wiele hoteli oferujących bardzo dobre warunki. Co więcej plaże w tamtejszych kurortach zadowolą większość osób, w większości są piaszczyste z łagodnym zejściem do morza. Nic więc dziwnego że w bieżącym sezonie najlepiej sprzedają się wycieczki do Grecji, ale zaraz za nią jest właśnie Turcja.

Więcej turystów w Turcji, kto na tym traci?

Wprawdzie liczba turystów na świecie w ostatnich latach, po światowym kryzysie gospodarczym, stopniowo rośnie o kilka procent, to nie tłumacze faktu, iż obecnie w tym roku wycieczki do Turcji sprzedają się aż o około 30% lepiej niż w ubiegłym sezonie letnim. Czemu tak się dzieje? Głównie przez Egipt oraz Tunezję. Kraje te są wprawdzie dużo tańsze, jednak wiele straciły po arabskiej rewolucji, a sytuacja w nich nie jest zbyt stabilna. Stąd turyści wolą dołożyć 200-300 złotych do wycieczki i spędzić je w spokojnej atmosferze, nie stresując się czy przed wyjazdem albo w jego trakcie wybuchną zamieszki czy też nie.

Tureckie atrakcje

Poza dobrą infrastrukturą hotelową oraz bardzo dobrymi plażami, Turcja oferuje wiele ciekawych atrakcji, które szczególnie spodobają się tym wczasowiczom, którzy stawiają na zwiedzanie. Wiele informacji odnośnie pomysłów na wakacje w Turcji można znaleźć na stronie travelmaniacy.pl. Mowa tutaj o dwóch najpopularniejszych miejscach. Pierwszym z nich są wapienne tarasy w Pamukkale – obowiązkowy punkt programu wszystkich wycieczek objazdowych po Turcji. Drugim takim miejscem jest z pewnością Kapadocja -historyczna kraina znana głównie z tufowych gór tworzących iście księżycowy krajobraz. W górach tych znajdziemy wykute ręcznie domostwa, z których niektóre są zamieszkane (znajdziemy tam także mały hotel). Atrakcją Kapadocji są poranne loty balonem o wschodzie słońca.

Dodaj komentarz