Toskania

Toskania

Wakacje we Włoszech

Wakacyjna przygoda owiana nutką historii to wspaniały wybór dla osób w każdym wieku. Młodsi turyści mogą poznać średniowieczne wioski i kulturę. Starsi natomiast mogą ponadto poznać smak rewelacyjnego wina Chianti Classico. Jest to wino, z którego słynie Toskania, a dokładniej Chianti. Jest to region położony w samym sercu Toskanii. Stąd też dostaniesz się do większości średniowiecznych miast, wiosek i zamków.

Radda

Miasta i wioski warte obejrzenia, to np. Radda. Jest to średniowieczna, ufortyfikowana wioska, położona dookoła kościoła San Nicolo. Pomiędzy kamiennymi budynkami znaleźć można sklepy z pamiątkami, winem, restauracje, bary i butiki z typowymi produktami.

Greve

Jednym z najstarszych miast w regionie Chianti jest Greve. Jego największą atrakcją jest Piazza del Mercato. W miejscowości znaleźć można ponad 20 restauracji, sklepów z winami, pamiątkami i typowymi produktami. Tradycyjny bazar uliczny odbywa się co sobotę, tak jak w czasach średniowiecza. W okolicy znajdują się zamki Uzzano, Terrazzano i Montefioralle oraz wioska Lucolena. Warto zwiedzić je wszystkie po kolei i zasmakować nieco historii.

Toskania

Toskania może nas wynieść na szczyt. Dokładniej na szczyt wzgórza, na którym w XI zbudowana została wioska Panzano. Główną atrakcją tej wioski jest kościół San Maria a Panzano, dominujący nad miasteczkiem. Wioska była kontrolowana przez szlachecką rodzinę wywodzącą się od hrabiów Ricasoli Firidolfi Florentine. Możemy tutaj także posmakować regionalnych mięs i wędlin. Wystarczy udać się do sklepu położonego w dole rzeki. Rzeźnik pozwala spróbować swoich typowych produktów, doskonałych mięs połączonych z najlepszym lokalnym winem i innymi specjałami. Każdy smakosz musi tutaj zagościć na dłużej. Skoro o smakołykach mowa, warto wspomnieć o Castellinie. We wiosce można odwiedzić winne piwniczki i spróbować lokalnych win.

Toskania, jak też sam region Chianti są piękne przez cały rok. Jeżeli nie udało ci się wybrać na wakacje w sezonie nic straconego. Możesz wziąć kredyt i zorganizować sobie urlop jesienią. Toskania czeka na ciebie cały czas i zawsze przywita cię pięknymi krajobrazami. Zaplecze hotelowe jest ogromne i na pewno znajdziesz dla siebie przepiękne miejsce na odpoczynek. Wyprawa do Chianti – jednego z najpiękniejszych regionów Toskanii na długo pozostanie w twojej pamięci. Taki wypad zapewni ci niesamowite wrażenia nie tylko wizualne, ale i smakowe. Jeżeli do tej pory nie potrafiłeś zdecydować się na kierunek wakacji, wybierz Toskanię. Gdziekolwiek pojedziesz, każdy jej zakątek będzie dobrym wyborem.

Dodaj komentarz