Podróż do Zakopanego – co zwiedzić po drodze

Podróż do Zakopanego – co zwiedzić po drodze

Wakacje w górach

Zakopane jest piękne samo w sobie i oferuje wiele atrakcji, dzięki którym każdy turysta będzie zadowolony z pobytu w tym miejscu. Możesz przebierać w wycieczkach górskich, wspinaczkach, basenach termalnych i innych atrakcjach turystycznych. Zanim jednak dojedziesz na miejsce możesz już po drodze rozpocząć zwiedzanie. Dzięki temu nie tylko pobyt w Zakopanem będzie atrakcyjny, ale też sama droga będzie dużo ciekawsza. Zaplanuj zatem trasę tak, aby obejrzeć również inne piękne miejsca.

Podróż do Zakopanego – co zwiedzić po drodze

Warownia w Niedzicy

Godna uwagi w drodze do Zakopanego jest stara warownia w Niedzicy. Jest to średniowieczna budowla, w której według legendy rezydowali Inkowie. Obecnie warownia spełnia funkcję hotelu oraz muzeum – można tam zwiedzić bogato wyposażone komnaty, salę myśliwską, lochy i podziemne więzienie. Drugim ciekawym miejscem, które warto jest zobaczyć jest Zamek w Czorsztynie położony nad samym Dunajcem. Z ruin gotyckiej budowli rozpościera się piękny widok na Beskid Sądecki, Dunajec oraz na zbiornik czorsztyński i prędzej wspomniany zamek w Niedzicy.

Spływ Dunajcem

Jedną z największych atrakcji regionu pienińskiego jest spływ Dunajcem. Podczas spływu doświadczysz niesamowitych widoków na Sokolicę czy Trzy Korony. Dojedziesz tutaj z Niedzicy, a z końca spływu, który znajduje się w Szczawnicy lub Krościenku bez problemu wrócisz do samochodu specjalnym busem. Ze Szczawnicy możemy dotrzeć również do Czerwonego Klasztoru, którego budowę rozpoczęto za czasów Kazimierza Wielkiego i do dzisiaj zachował się w dobrym stanie. Z klasztorem związanych jest wiele legend i opowieści, a zobaczyć tam można m.in.: zioła lecznicze hodowane przez zamieszkujących go zakonników.

Dwór Tetmajerów w Łopusznej

W drodze do Zakopanego możesz tez zwiedzić Dwór Tetmajerów w Łopusznej z około 1790 roku. Jest to atrakcyjne miejsce, gdzie obejrzysz pokoje gościnne czy dawne kuchnie oraz pobliskie domy chłopskie. Dwór otacza piękny ogród, w którym pasą się konie. Stamtąd już blisko na gorczańskie szlaki lub do Pienińskiego Parku Narodowego.

Wieś Grywałd

Równie atrakcyjna jest małopolska wieś Grywałd, w której możesz zwiedzić gotycki kościół pod wezwaniem św. Marcina pochodzący z XV wieku.

Planując odpowiednio trasę możesz wzbogacić swój wyjazd o dodatkowe atrakcje, które sprawią, że droga do Zakopanego będzie jedną wielką wycieczką. Jeżeli tylko masz taką możliwość, to warto jest poświęcić czas, aby zwiedzić przepiękne miejsca, które w drodze do celu i tak są na wyciągnięcie ręki. Nie sprawi ci to wiele trudności, a na pewno zapewni niesamowite wrażenia i wspomnienia.

Dodaj komentarz