Najciekawsze zabytki Włoch

Najciekawsze zabytki Włoch

Choć zwiedzanie wielu włoskich atrakcji przebiega “bezproblemowo”, są jednak i takie, które potrafią “napić się turystycznej krwi”. Faktem jest, że najbardziej popularne miejsca i atrakcje turystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem przez cały rok. W konsekwencji kolejki do kas potrafią ciągnąć się godzinami, a w niektórych miejscach nie da się kupić biletów nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Ze względu na fakt, że bilety na niektóre atrakcje wyprzedawane są z miesięcznym wyprzedzeniem, wielu turystów wyjeżdża z Włoch z pewnym rozczarowaniem: czy naprawdę warto było jechać do odległego kraju i nie zobaczyć wszystkiego, co było zamierzone?

Ale brak biletów jednodniowych na niektóre z włoskich atrakcji to połowa sukcesu. Częściej zdarza się, że bilety są, ale żeby je kupić, trzeba stać w długiej kolejce. Długość kolejki zależy od miejsca, do którego się wybierasz oraz od pory roku, w której podróżujesz. Oczywistym jest, że kolejki do najciekawszych miejsc w okresie świątecznym wydłużają się nieprzyzwoicie. Więcej informacji znajdziesz w artykule: bilety Koloseum.

Koloseum w Rzymie

Koloseum w Rzymie jest prawdopodobnie najbardziej znaną atrakcją we Włoszech. Ta kolosalna budowla zdobi centrum Wiecznego Miasta od 2 tysięcy lat i może wiele powiedzieć o okrutnych obyczajach starożytnych Rzymian.

Nic dziwnego, Koloseum w Rzymie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Włoszech, dlatego kolejki są szczególnie długie. Miłą niespodzianką jest fakt, że z biletem do Koloseum można również swobodnie wejść na Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie, które w czasach starożytnych było siedzibą cesarzy.

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska

Muzea Watykańskie to bogaty kompleks muzealny, który jest znany na całym świecie. Kaplica Sykstyńska z obrazami Michała Anioła i Botticellego oraz słynne Stantzio Rafaela, które co roku przyciąga miliony zwiedzających, to tylko kilka przykładów.

Kolejki w Muzeach Watykańskich przypominają czasy sowieckie w epoce stagnacji, tylko obsługa jest bardziej uważna. I trzeba długo stać, bez względu na porę roku, o której się przyjeżdża. Ale i tu internet przyszedł z pomocą.

Galleria Borghese w Rzymie

To muzeum sztuki starożytnej i rzeźby barokowej mieści się w oszałamiającej XVII-wiecznej willi, rezydencji kardynała Borghese. Inne skarby w Galleria Borghese obejmują rzeźby Berniniego i słynne obrazy Rubensa, Caravaggia, Rafaela i innych.

Galeria Borghese nie jest łatwym miejscem do odwiedzenia, ponieważ bilety wyprzedawane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Jednak planując wizytę we Włoszech, można z wyprzedzeniem zarezerwować online bilety na wybrany termin.

Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci w Mediolanie

Zainteresowanie Ostatnią Wieczerzą, przedstawiającą scenę ostatniej wieczerzy Chrystusa z uczniami, wzrasta od czasu wydania bestsellera Dana Browna Kod da Vinci. Choć słynny fresk znajduje się w niewielkim pomieszczeniu w refektarzu katedry Santa Maria delle Grazie z osobnym wejściem i zamurowanymi oknami, zainteresowanie obrazem jest tak duże, że bilety na Ostatnią Wieczerzę w Mediolanie kupowane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Szczęśliwi posiadacze biletów mają maksymalnie 15 minut na podziwianie arcydzieła.

Dodaj komentarz