Mazury – moc atracji w cichym otoczeniu

Mazury – moc atracji w cichym otoczeniu

Mazury to obok polskiego wybrzeża oraz gór na południu najchętniej odwiedzany region turystyczny w Polsce. Przyjezdni goście doceniają Krainę Tysiąca Jezior głównie za piękne i naturalne widoki, świeże powietrze, jak również różnorodność. Tak naprawdę bowiem Mazury mają niejedno oblicze, a ich popularność wynika między innymi z faktu, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. I spędzi czas dokładnie tak, jak lubi.

Mazurski spokój

Poszukujący ciszy i spokoju powinni unikać dużych miast, zwłaszcza w szczycie sezonu. Mikołajki czy Giżycko to piękne miejscowości, ale latem jest tam naprawdę bardzo tłoczno. Wystarczy jednak poczekać do września, aby skorzystać z bardziej przystępnych ofert tamtejszych hoteli, a także delektować się ciszą. To samo dotyczy turystów, którzy wybiorą się do znanych mazurskich miast wczesną wiosną. Po długim majowym weekendzie ruch zaczyna się wzmagać i tak jest aż do końca wakacji. Jednak nawet latem można znaleźć spokojne miejsca na Mazurach. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty domków wczasowych.

Wiele z nich znajduje się z dala od przysłowiowej cywilizacji, zapewniają też poczucie prywatności. Niektórzy turyści decydują się na zamieszkanie pod namiotem. Na Mazurach wciąż można znaleźć dzikie plaże, na których wieczorami robi się bardzo spokojnie. Warto jednak pamiętać, że kąpiele w takim miejscu nie są bezpieczne. A spokój to nie tylko cisza dookoła, ale także obecność ratowników. Tych spotyka się natomiast na większych, popularnych plażach.

Gwarne Mazury pełne atrakcji

Największą atrakcją Mazur jest możliwość uprawiania licznych sportów wodnych. Jednak kiedy zachodzi słońce, a woda robi się chłodniejsza zwłaszcza w popularnych kurortach życie bynajmniej nie zamiera. Na turystów czekają natomiast:

restauracje i bary z pysznym jedzeniem,
koncerty gwiazd,
nowoczesne galerie, w których można kupić nie tylko pamiątki,
kluby z różnorodną muzyką,
obiekty sportowo-rekreacyjne, gdzie czas spędza się przyjemnie nie tylko przy gorszej pogodzie.

Na Mazurach nie będzie się zatem nudził ani zwolennik opalania i spokojnych wieczorów, ani tym bardziej pasjonat aktywnego spędzania czasu. Do tego dochodzi zróżnicowana baza noclegowa. Na każdą kieszeń i odmienne oczekiwania.

Dodaj komentarz