Kiedy szukać najlepszych ofert last minute – poradnik

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute – poradnik

Wakacje last minute to świetna okazja, by spędzić wymarzone wakacje za pół ceny. Tego typu wakacje cieszą się coraz większą popularnością i nie ma co się dziwić. W końcu kto nie chciałby spędzić wymarzonego urlopu w o wiele niższej cenie? Dziś powiemy Ci, kiedy szukać najlepszych ofert last minute i na czym one właściwie polegają.

Na czym polegają wakacje last minute

Oferty last minute to takie, z których ktoś zrezygnował w ostatnim momencie lub nie zdążyły się wyprzedać, a do wyjazdu została tylko chwila. Wakacji last minute nie da się zaplanować na rok czy nawet na kilka miesięcy wcześniej. Oferty są zazwyczaj publikowane na kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet na kilkanaście godzin przed wyjazdem. Właśnie dlatego ich ceny są takie atrakcyjne i czasem niższe o ponad połowę wartości.

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

Skoro już wiesz czym dokładnie są oferty last minute to z pewnością zastanawiasz się, kiedy najlepiej ich szukać. Oferty last minute dostępne są praktycznie przez cały rok. Są jednak w ciągu roku dwa okresy, w których możesz trafić na najatrakcyjniejsze propozycje.

Jeśli planujesz urlop zimą, to ofert last minute najlepiej jest szukać przed świętami Bożego Narodzenia i po Nowym Roku. Mało kto wtedy decyduje się na wczasy i można znaleźć naprawdę dobre oferty last minute.

Kolejnym dobrym momentem na wyszukiwanie ofert jest okres po weekendzie majowym, który trwa aż do połowy czerwca. Wtedy nie ma jeszcze tak wiele chętnych na wycieczki, a hotele przedłużają sobie sezon letni. Aby zachęcić potencjalnych turystów, biura podróży bardzo obniżają ceny i można wtedy trafić na bardzo atrakcyjny kierunek podróży za małe pieniądze.

Dla kogo są wakacje last minute?

Z ofert last minute może korzystać każdy, jednak należy pamiętać o tym, że rządzą się one innymi zasadami niż te tradycyjne. Po pierwsze nie można ich zaplanować z dużym wyprzedzeniem i nigdy nie wiadomo czy znajdziemy dla siebie odpowiednią ofertę.

Jeśli Twoja praca nie jest na tyle elastyczna, że możesz wziąć urlop w dowolnym czasie, to może być Ci ciężko korzystać z tego typu wycieczek.

Takich wakacji również nie zaplanujesz pod względem kierunku podróży. Nigdy nie wiadomo, w jakie miejsce trafi się atrakcyjna oferta. Może to być równie dobrze Egipt, jak i Japonia. Jeśli nie wiesz dokładnie, co chciałbyś zobaczyć i gdzie polecieć to wakacje last minute powinny Ci przypaść do gustu. To rozwiązanie dla spontanicznych osób, które nie mają problemu z tym, aby szybko spakować walizkę i udać się na kilkudniowe wakacje, których wcześniej nie planowali.

Dodaj komentarz