Jak wybrać dobre taxi w Legionowie?

Jak wybrać dobre taxi w Legionowie?

Rynek transportu osobowego z każdym rokiem staje się coraz większy. Podczas gdy do gry wkraczają nowi gracze tacy jak Uber czy Bolt, większy wybór sprawia, że łatwiej trafić na ofertę, której jakość nie będzie nam odpowiadać. Aby szybko i tanio zamówić taxi w Legionowie, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Kierowca wyłącznie z licencją

Wsiadając do samochodu powierzamy kierowcy często swoje zdrowie bądź życie, dlatego przed rozpoczęciem podróży warto zawsze sprawdzić i upewnić się, że prowadzący pojazd taksówkarz posiada stosowne dokumenty. Podstawowym dokumentem jest tutaj licencja upoważniająca kierowcę do przewozu osób w danym obszarze takim jak np. powiat legionowski. Licencja taka jest potwierdzeniem, że taksówkarz zna teren i będzie w stanie dowieźć nas najszybciej i najtaniej do celu, oprócz tego jest zarejestrowaną osobą, a nie człowiekiem z przysłowiowej „łapanki”.

Czyste, zadbane taksówki

Stan samochodu ważny jest nie tylko ze względu na komfort, ale i bezpieczeństwo podróży. Jeśli widzimy, że samochód jest brudny, a spod silnika wydostaje się olej, zaś podczas uruchamiania silnik wydaje odgłosy jak z horroru, lepiej omijać taką taksówką szerokim łukiem, a na przyszłość dzwonić do innych, sprawdzonych już firm i korporacji taksówkarskich.  Każda taksówka powinna mieć na wyposażeniu koło zapasowe i apteczkę, zaś dodatkowym atutem będzie fotelik dla dziecka czy koszyk na śmieci, które pracownik firmy powinien opróżniać za każdym kursem.

Jasne opłaty i niski cennik przewozów.

Zanim trzaśniemy drzwiami warto zawsze upewnić się jaka jest aktualna taryfa i ile mniej więcej wyniesie kurs. Uczciwe firmy i uczciwi kierowcy umożliwiają poznanie opłaty za kurs z góry oraz posiadają strony internetowe, gdzie znajduje się cennik ich usług. Przykładem takiej firmy jest Taxi Legionowo, które udostępnia wszystkie niezbędne informacje oraz umożliwia negocjację ceny przed zamówieniem taksówki.

Taxi całodobowo i bezgotówkowo

Jeśli chcemy skorzystać z danej firmy warto upewnić się, czy kursuje ona całodobowo. Większość porządnych taksówkarzy oferuje swoje usługi 24h przez siedem dni w tygodniu, zatem nie powinno być problemu z kursem z Warszawy do Legionowa w sobotnią noc albo niedzielny wieczór.

Każda taksówka powinna mieć zainstalowany terminal płatniczy. Umożliwi on wygodną i bezpieczną płatność bezgotówkową, co jest szczególnie ważne, gdy podróżujemy sami w nocy i nie chcemy trzymać przy sobie gotówki.

Inne usługi taxi

Oprócz podstawowej usługi transportu osób i mienia taryfy w Legionowie oferują usługi dodatkowe takie jak dowóz zakupów na telefon wprost pod drzwi domu, holowanie pojazdów i autopomoc, doręczanie kwiatów (poczta kwiatowe) czy przewóz zwierząt.

Dodaj komentarz