Jak sprawnie spakować się na wyjazd za miasto?

Jak sprawnie spakować się na wyjazd za miasto?

Dwudniowy wyjazd, weekendowa wycieczka do innego miasta, niedzielne zwiedzanie stolicy jednego z naszych europejskich sąsiadów… Coraz częściej zdarzają nam się krótkie wyjazdy, intensywne całodniowe, bądź z jednym, dwoma noclegami. Ich popularność wynika z niewielkiej ilości wolnego czasu, jakim dysponujemy na wycieczki, ale jednocześnie wciąż silnej potrzeby podróżowania i zwiedzania coraz to kolejnych miejsc. W czasie organizacji tego typu wojaży prędzej czy później pojawi się dylemat – w co się spakować?

Co tak problematycznego ma być niby w zwykłym pakowaniu? W końcu to krótka wycieczka… No właśnie. Jeśli należymy do grona ludzi praktycznych, w swoich walizkowych zasobach nie mamy zapewne kompletu bagaży w siedmiu różnych rozmiarach, ale jedną, dwie walizki średniej wielkości. Na krótki wypad każda z nich będzie prawdopodobnie za duża. A nawet jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pełnego zestawu „na każdą okazję”, spośród którego uda się wybrać walizkę idealnie mieszczącą ekwipunek potrzebny na jeden nocleg… Zdarza nam się przecież wyjeżdżać także na jednodniowe wyprawy. Któż chciałby przez cały dzień ciągać za sobą bagaż na kółkach?

I tu z pomocą przychodzi stary, dobry, sprawdzony plecak. Zapewnia wygodę, nie zajmuje rąk, można mieć go zawsze przy sobie, zarówno podczas zwiedzania, jak i odpoczynku na ławce w parku. Włożonych do niego ciężarów nie odczuwa się tak bardzo, jak przy noszeniu torby w jednej dłoni, zawieszonej na ramieniu czy w zgięciu łokcia.
Zalety niepodważalne. Jednak plecak swym nieformalnym charakterem nie wpisuje się idealnie w każdy styl. Poza tym nie wszystkie wyjazdy obliczone są na mordercze piesze przeprawy przez wszystkie wszelkie możliwe zakamarki miasta. Jeśli planujemy, że nasz wyjazdowy weekend ma być nieco spokojniejszy i nastawiony na relaks, wówczas warto postawić na modne torebki weekendowe.

Miękka, skórzana, pojemna. Do ręki i z długim paskiem na ramię. Jeśli tymczasowo potrzebujmy uwolnić ręce od bagażu, taki pasek daje nam możliwość przewieszenia torby na skos przez ramię. A skóra w jednolitym, klasycznym kolorze jak ciemny brąz nadaje jej uniwersalny, ale gustowny charakter. Z taką torbą wypada pojawić się w teatrze, muzeum i restauracyjnym ogródku na starówce miasta. Dzięki mocnej barwie i solidnemu materiałowi zniesie wiele trudów wyjazdu.

Dodaj komentarz