Gdzie pojechać z dziećmi – 5 fajnych miejsc

Gdzie pojechać z dziećmi – 5 fajnych miejsc

Wakacje zbliżają się coraz szybciej, czas zatem pomyśleć o urlopie. Zarówno rodzice, jak i dzieci z niecierpliwością czekają na wymarzony wypoczynek. Przemyślmy zatem, gdzie warto się udać, aby dogodzić młodszym i starszym.

Polskie morze

Odpoczynek nad polskim morzem ucieszy rodziców i dzieci, ale pod jednym warunkiem. Musimy być przygotowani na zmienną i trudną do przewidzenia pogodę. Jeśli marzymy o gorącym słońcu i całodziennym opalaniu to możemy się rozczarować. Rezerwując urlop znacznie wcześniej nie mamy żadnej gwarancji na słoneczną aurę. Jednak spacery wzdłuż plaży i szaleństwa na piasku mają swój urok. Gdy przygotujemy się odpowiednio do wyjazdu, pogoda na pewno nas nie zaskoczy i będziemy mogli spędzić wspólne chwile ciesząc się polskim morzem.

Niezawodne góry

Góry przyciągają turystów o praktycznie każdej porze roku. Jednak wakacje i wczesna jesień to idealny czas na górskie wędrówki z dziećmi. Wygodne buty, odpowiednie ubranie i kremy z filtrem to podstawa przed wycieczką. Górskie szlaki są wspaniałym miejscem do podziwiania nieskazitelnej natury. Coraz częściej widuje się na nich nawet bardzo malutkie dzieci. Rodzice nie chcąc rezygnować z pieszych eskapad maja dzisiaj dużo łatwiej niż kiedyś. Sklepy oferują bogate wyposażenie dedykowane rodzicom. Warto wspomnieć o nosidełkach dla najmłodszych. Niemowlak, niczym w plecaku, ma możliwość rozglądania się po pięknych górskich okolicach, a gdy nadejdzie go ochota na drzemkę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczą solidne plecy rodzica i chęci. Jeśli nie wiemy, gdzie pojechać z dziećmi to polskie góry mogą być doskonałym wyborem. Nawet jeśli sami nie jesteśmy znawcami górskich szlaków, to mimo wszystko warto iść z dziećmi w górę. Wystarczy wybierać łatwe trasy, aby móc bezpiecznie zwiedzać.

Kierunek Mazury

Dla wielbicieli żeglowania lub po prostu wypoczynku nad wodą  idealne będą Mazury. Jeśli marzy nam się spokojny odpoczynek z dala od tłumów to będziemy zadowoleni z tego kierunku. Mazury to piękne miejscowości, mniejsze i większe, oferujące liczne noclegi i bliskość licznych jezior. Nie będzie tam tłumów, takich jak nad polskim morzem, a będzie można pobudować zamki z piasków i podszkolić pływanie. Każde dziecko ucieszy się z wycieczki rowerem wodnym czy kajakiem. Takie atrakcje są dostępne na większości mazurskich jezior.

Wypoczynek w mieście albo na wsi

Wiele osób unika wypoczynku w dużych miastach, ale może być to ciekawą alternatywa dla corocznych pobytów nad np. morzem. Polskie miasta, takie jak Kraków czy Wrocław, oferują wiele atrakcji. Dlaczego by nie zmienić schematu i nie wybrać się z rodzina do jednego z pięknych polskich miast. Można połączyć zwiedzanie zabytków i ciekawej architektury z wizyta w zoo czy aquaparku. Na pewno ucieszyłoby to każde dziecko. Jeśli jednak jesteśmy zmęczeni pobytem w mieście to wybierzmy całkowicie przeciwny kierunek. Polska wieś to liczne agroturystyki, które wręcz czekają na rodziny z dziećmi.

Bez względu na to, gdzie się wybierzemy, zaplanujmy wszystko odpowiednio wcześniej. Polska oferuje różnorodne i piękne miejsca, które zadowolą każdego. Nie da się jednak ukryć, że wyjazdy potrafią być kosztowne. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na taką wycieczkę pomyślmy o kredycie na wakacje. Raz w roku każdy powinien mieć możliwość wypoczynku aby naładować akumulatory do dalszej pracy i nauki.

Dodaj komentarz