Dlaczego warto podróżować?

Dlaczego warto podróżować?

Miłośnicy podróży wiedzą, że odwiedzanie nowych miejsc, to nie tylko relaks w nadmorskich kurortach i zwiedzanie głównych atrakcji. Podróże kształcą, poszerzają horyzonty i pozwalają na poznanie innych kultur, historii czy nawiązanie wartościowych relacji z ludźmi na całym świecie. W XXI wieku czas podróży jest skrócony do minimum, a tanie linie lotnicze oferują czasem promocje, dzięki którym za kilkadziesiąt złotych można kupić bilety w dwie strony do któregoś z pięknych miast europejskich. Wakacje nie muszą być drogie, za to wspomnienia zazwyczaj pozostają bezcenne.

Budżetowe wakacje

Miejsc wartych odwiedzenia jest mnóstwo, a jeśli jesteś jedną z tych osób, które są podekscytowane na myśl o każdym miejscu, w którym Cię jeszcze nie było, warto zacząć planowanie wycieczki od tanich lotów. Liczne porównywarki, witryny internetowe i aplikacje pomagają w znalezieniu największych promocji na bilety lotnicze w określonym terminie. Wystarczy wybrać datę odlotu i powrotu, aby po chwili zobaczyć, gdzie w tych terminach kursują samoloty. Opcja filtrów pozwoli dookreślić ceny od najniższych do najwyższych oraz wybrać opcję z przesiadką lub bez. A kiedy już zabookujesz wyjątkowo tanie bilety, czas na organizację noclegów. Hotele zapewniają pełen komfort i wygodę zwłaszcza dla osób, które nie porozumiewają się po angielsku. Jeśli jednak nie masz problemów z komunikacją w popularnych językach obcych, warto zainteresować się wynajmem pokoju, mieszkania, apartamentu lub domu na serwisie airbnb. Strona ta umożliwia ludziom z całego świata umieszczanie ogłoszeń dotyczących czasowego wynajmu kwater na czas wakacji czy krótszych wycieczek. Szczegółowe filtry pozwalają na wybór kwater w wybranej lokalizacji, w których będą udogodnienia, na których Ci zależy, takie jak pobliski parking, odpowiednia liczba sypialni, wi-fi, aneks kuchenny z wyposażeniem i wiele innych. Kwota podana na serwisie dotyczy jednego noclegu, a jeśli wybieramy się gdzieś większą grupą, można podzielić ją przez ilość osób i często zapłacić absurdalnie śmieszne pieniądze za nocleg w stolicy europejskiej.

Tanie miasta i kurorty

Skoro udało Ci się zaoszczędzić na samym locie i noclegach, szkoda by było przepłacać w miejscu, które stało się celem podróży. Warto zainteresować się cenami poszczególnych miast, aby uniknąć przykrej niespodzianki. O ile często zdarzają się promocje na bilety do Oslo i Tel-Awiwu, trzeba pamiętać, że Norwegia i Izrael to kraje wyjątkowo drogie, gdzie z pewnością wydamy sporo pieniędzy nawet podczas krótkich pobytów. Bardzo podobnie wygląda sytuacja na Islandii i w Szwajcarii. Natomiast Budapeszt zdaje się miastem idealnym na tanią wycieczkę. Jest jedną z najpiękniejszych stolic europejskich, w której nie brakuje zabytków, atrakcji, nocnego życia w byłej stolicy żydowskiej oraz sztuki na każdym kroku. Ceny w mieście nie odbiegają znacząco od cen w Polsce, a te w Warszawie zdają się nieco wyższe. Jeśli nie planujesz krótkiej wycieczki w styli city break, a pełnoprawne wakacje w pięknym miejscu nad morzem, są miejsca znacznie tańsze od Włoch czy Hiszpanii, które nie ustępują im pod względem urody. Budva w Czarnogórze stanowi malownicze połączenie wspaniałych gór i Morza Adriatyckiego, podobnie jak gruzińskie Batumi pozwala na podziwianie ośnieżonych szczytów wprost z Morza Czarnego. Zarówno Bałkany, jak i Gruzja, to kraje, w których noclegi, jedzenie i produkty codziennego użytku są w cenach porównywalnych do polskich.

Dodaj komentarz