Czarnogóra

Czarnogóra

Bałkany jeszcze do niedawna nie cieszyły się mianem idealnej wakacyjnej destynacji i z pewnością nie należały do tych turystycznych miejsc, które brało się pod uwagę, wybierając miejsce na wypoczynek. Od kilku lat sytuacja stopniowo się zmienia i coraz więcej Polaków decyduje się na urlop w Serbii i Czarnogórze, które nagle okazały się pod wieloma względami atrakcyjne. Gdzie warto się udać i czy samolot to dobra opcja dla podróżujących do Czarnogóry?

Samochód najlepszym środkiem transportu

Zarówno Serbia, jak i należą do państw, które nawet na przeciętną polską kieszeń są dosyć tanimi miejscami pod każdym względem. Zupełnie inaczej wyglądają jednak ceny przelotów, które zupełnie nie są adekwatne do tego, z czym zetkniemy się na miejscu. Jeżeli nasza podróż w tamte rejony zakłada intensywne zwiedzanie, to zdecydowanie najlepszą możliwością będzie wyruszenie w podróż autem. To nie tylko oczywista swoboda i niezależność, ale także wbrew pozorom niższe koszty, zwłaszcza gdy w podróży bierze udział nieco większa grupa. Mankamentem jest granica węgiersko-serbska, na której zawsze stoi się w kolejce i trzeba mieć prawdziwe szczęście, by przedostać się na drugą stronę w ciągu pięciu godzin. Na ogół czeka się znacznie dłużej.

Przez Serbię do Czarnogóry

Podróżując przez Serbię warto udać się do Belgradu. To podróż przenosząca nas w czasie. Miasto wygląda, jakby nic się w nim nie zmieniło od czterech dekad, a jednocześnie urzeka i pełne jest nietuzinkowych atrakcji. Najważniejszą ulicą Belgradu jest Knez Mihailova. To właśnie tutaj warto udać się wieczorem, by zobaczyć, jak Serbowie się bawią, gdzie spędzają wolny czas i co mają do zaoferowania urocze knajpki. Ta wyjątkowa strefa handlowa jest sercem całego miasta i jedynym w swoim rodzaju miejscem, w którym można posłuchać muzyki na żywo i zjeść pyszne regionalne dania.

Budva – stolica imprez

Wielu turystów decyduje się na wakacje w Budvie w Czarnogórze. To nadmorski kurort z ogromną promenadą, która po brzegi wypełniona jest klubami, pubami i restauracjami. Miejsce urokliwe pod wieloma względami, choć największe wrażenie robi wybrzeże. To jedno z niewielu miejsc na planecie, w którym siedząc na plaży można podziwiać zarówno cudowne Morze Adriatyckie, jak i przepiękne góry. Miłośnicy gór z pewnością powinni udać się do Żabljaka, czyli górskiej miejscowości w Czarnogórze, usytuowanej nieopodal Parku Narodowego Durmitor. Miejsce wyjątkowe i idealne dla pasjonatów górskich wycieczek i wspaniałych górskich krajobrazów.

Dodaj komentarz