Co zabrać ze sobą na długi lot samolotem?

Co zabrać ze sobą na długi lot samolotem?

Jeśli czeka Cię długi lot , to musisz odpowiednio się do niego przygotować. Wielogodzinne spędzanie czasu w samolocie może wpływać negatywnie na nasz organizm i możemy odczuwać nieprzyjemne skutki podróży. Możesz ich jednak uniknąć, odpowiednio przygotowując się do lotu i zabierając kilka rzeczy, które sprawią, że miło będziesz wspominać całą podróż.

Lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą na lot samolotem

Woda

Nawadnianie organizmu, jest bardzo ważne w codziennym życiu i nie należy zapominać o tym także w samolocie. Zabierz ze sobą butelkę wody mineralnej i regularnie nawadniaj swój organizm podczas podróży.

Poduszka

Nawet najwygodniejsze fotele samolotowe po kilku godzinach w nich spędzonych mogą stać się niekomfortowe. Jeśli Twój lot zaplanowany jest w godzinach nocnych i chcesz go przespać, to koniecznie zabierz ze sobą wygodną poduszkę, która ułatwi Ci zasypianie i sprawi, że nie obudzisz się z obolałym karkiem. Miękka poduszka zwiększy Twój komfort podczas podróży i sprawi, że lot minie Ci w przyjemny sposób.

Słuchawki

W samolocie może być naprawdę głośno dlatego warto zaopatrzyć się w słuchawki i dobrą muzykę, która umili Ci podróż. Jeśli stresujesz się lotem, to muzyka ukoi Twoje nerwy i sprawi, że podróż nie będzie taka straszna.

Książka

Start samolotu i pierwsze minuty lotu mogą być naprawdę ciekawe szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie podróżowały w taki sposób. Jednak po jakimś czasie lot staje się monotonny i po prostu trzeba zająć się czymś innym niż podziwianiem chmur za oknem. Jeśli chcesz, aby lot minął Ci szybciej, to zabierz ze sobą książkę, która Cię wciągnie i zajmie godziny, które masz spędzić w samolotowym fotelu.

Wygodne buty

Podczas długiego lotu Twoje nogi mogą zacząć puchnąć. Dlatego zaraz po zajęciu miejsca w samolocie warto przebrać buty na wygodniejsze, w których spędzimy lot. Zabierz do bagażu podręcznego wygodne buty.

Zatyczki do uszu

Jeśli podczas lotu chcesz odpocząć, to lepiej zabierz ze sobą zatyczki, które odetną Cię od hałasu, który panuje na pokładzie. Zwykłe piankowe stopery kupisz w aptece za kilkanaście groszy, więc jest to mała inwestycja, biorąc pod uwagę to, że nie będziesz słyszeć rozmów pasażerów, dźwięku silnika czy płaczu dziecka, które leci tym samym samolotem.

Kosmetyki do twarzy

Powietrze w samolocie potrafi być naprawdę suche. Po kilkugodzinnym locie bez odpowiedniej pielęgnacji Twoja skóra może być w  fatalnym stanie. Jeśli chcesz temu zapobiec, to zaopatrz się w kilka niezbędnych kosmetyków. Zabierz ze sobą chusteczki nawilżające, mgiełki lub kremy do twarzy. Jeśli zaczniesz czuć, że Twoja skóra jest spięta, od razu zareagujesz.

Dodaj komentarz