Gadżety turystyczne dla podróżników

Gadżety turystyczne dla podróżników

Bez względu na to czy lubisz wycieczki piesze, podróże rowerem czy motocyklem zawsze przyda ci się gadżet, który ułatwi wszelkie czynności lub pomoże uwiecznić kolejną podróż. Podpowiadamy jakie gadżety turystyczne mogą przydać się podróżnikom.

Na rynku jest wiele gadżetów, które mogą okazać się pomocne podczas podróży.

Gadżety turystyczne dla podróżników

KAMERA SPORTOWA

– jeżeli lubisz uwieczniać swoje wyprawy kamera sportowa, np. GoPro na pewno ci się przyda. Filmowanie z perspektywy podróżnika, wolne ręce oraz możliwość filmowania nawet w wodzie to jej główne zalety .

ZEGAREK

– nie taki zwykły, lecz posiadający dodatkowe funkcje, np. podświetlenie, stoper, pomiar prędkości, czas światowy, krokomierz. Dobry zegarek dla turysty powinien być wodo – i wstrząsoodporny. Można z nim spokojnie pływać czy wykonywać sporty ekstremalne.

KAWIARKA TURYSTYCZNA

– niezależnie od tego czy spędzamy czas na plaży czy rozbiliśmy namiot w szczerym polu zawsze miło jest napić się aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy. Kawiarka przyda się zwłaszcza tam, gdzie mamy utrudniony dostęp do sklepu czy restauracji.

NAWIGACJA TURYSTYCZNA

– może być używana zarówno podczas pieszych wędrówek, jak i podczas wycieczek rowerowych. Powinna być wstrząsoodporna i wodoszczelna. Pokazuje nasze położenie i działa jak najdokładniejsza mapa. Na pewno nie pozwoli nam się zgubić.

UNIWERSALNY ADAPTER DO GNIAZDEK

– w niektórych krajach nie podłączymy do prądu urządzeń z tradycyjną wtyczką. Adapter jest mały, lekki, a przy tym pozwala na korzystanie z prądu w każdym miejscu na świecie.

SCYZORYK/MULTITOOL

– poza podstawowymi narzędziami, jak scyzoryk czy nożyczki, znaleźć tu można jeszcze otwieracz, korkociąg, a nawet śrubokręt czy obcęgi. Jest to niezastąpiony gadżet podczas wypraw na łono natury.

NAMIOT PRYSZNICOWY

– spanie pod namiotem zawsze niesie za sobą pewien problem – nie ma się gdzie umyć. Jeśli nie mamy w pobliżu prysznica, taka wyprawa może być mało komfortowa. Dlatego namiot prysznicowy, w którym można się spokojnie przebrać i – używając specjalnego urządzenia – umyć na pewno zwiększy komfort wyprawy.

CHUSTA “BUFF”

– można ją zakładać na wiele sposobów, w tym jako czapkę, szalik, czy kominiarkę. Wykonana jest z materiałów, które zapewniają zarówno odpowiednią temperaturę, jak i przepływ powietrza. Taka chusta z pewnością przyda się w pieszych wędrówkach jak i rowerowych podróżach w czasie dużych upałów, deszczu czy mgły.

Dobry gadżet potrafi bardzo ułatwić turystyczne życie, dlatego zaopatrz się w odpowiednie akcesoria przed podróżą.

Dodaj komentarz