Wakacje w dużym mieście – czy warto?

Wakacje w dużym mieście – czy warto?

Wybór miejsca na wakacje to naprawdę poważne wyzwanie. Latem to przeważnie kurorty nadmorskie, zimą chętnie jeździmy do ośrodków narciarskich, a część turystów niezależnie od pory roku preferuje wypoczynek w znanej metropolii. Czy to dobre rozwiązanie na urlop?

 

Czy można wypocząć w mieście?

Urlop w modnej metropolii to raczej nie jest opcja dla osób spragnionych ciszy i spokoju. Spodoba się za to tym, którzy kochają nocne życie i zwiedzanie zabytków. W miastach takich jak Rzym, Barcelona czy Paryż z pewnością nie zabraknie miejsc do oglądania i nawet podczas dłuższego pobytu każdego dnia można zaliczyć całkiem inną, nową atrakcję turystyczną.

 

Metropolie godne obejrzenia są oczywiście nie tylko w Europie. Popularność zdobywa między innymi Dubaj, choć warto pamiętać, że to miejsce o całkiem innej kulturze, więc trzeba się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować, w czym pomogą informacje na przykład na https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/emiraty/. Inny ciekawy kierunek to metropolie Ameryki Południowej, jak Buenos Aires czy Rio de Janeiro, oraz wielkie miasta Azji, by wymienić tylko Tokio, Seul, Hongkong czy Szanghaj.

 

Czy miasta są dużo droższe od małych kurortów?

To zależy. Generalnie metropolie są drogie, zarówno gdy chodzi o hotele, jak i lokale gastronomiczne, do tego trzeba doliczyć bilety do muzeów, taksówki i inne tego typu wydatki. Można jednak wybrać na wakacje miasto mniej oblegane przez turystów, jak na przykład Bukareszt, gdzie też jest co oglądać, ale jest zdecydowanie taniej niż w Europie Zachodniej.

 

Wycieczka będzie tańsza, jeśli zrezygnujemy z hotelu na rzecz tańszego hostelu albo mieszkania w oddalonej dzielnicy, a większość posiłków będziemy gotować samodzielnie. Po sezonie wstęp do zabytkowych obiektów również jest tańszy albo w ogóle bezpłatny, co można sprawdzić na przykład na  https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/grecja/.

 

Dwa w jednym

Duże miasta są atrakcyjne, ale dłuższy urlop w takim miejscu może się okazać mimo wszystko męczący. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyjazd łączony – część wakacji spędzamy w wybranej metropolii, a część gdzieś w nadmorskim kurorcie. Świetnie na takie wakacje nadaje się chociażby Grecja, Włochy czy Hiszpania, można też wybrać się na rejs po Morzu Śródziemnym, odwiedzając po drodze najciekawsze miejscowości.

Dodaj komentarz