Czy osoba zadłużona może otrzymać kredyt w banku?

Czy osoba zadłużona może otrzymać kredyt w banku?

Osoby, które mają problem ze spłatą swoich zobowiązań, bardzo szybko mogą trafić na listę dłużników. Co więcej, nie unikną one też negatywnych wpisów w BIK, które nie działają na ich korzyść podczas oceny zdolności kredytowej. Mogłoby się więc wydawać, że osoby zadłużone nie otrzymają kredytu ani pożyczki gotówkowej w żadnej instytucji finansowej. Czy naprawdę tak jest i czy dłużnik nie ma szans na produkt finansowy? Podpowiadamy.

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych jest dość specyficznym produktem finansowym, który nie jest aż tak rozpowszechniony jak, chociażby kredyt gotówkowy. Uzyskanie takiego wsparcia finansowego w banku w większości przypadków jest wręcz niemożliwe. Jest tak, ponieważ tradycyjne banki muszą stosować się do rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że muszą skrupulatnie ocenić zdolność kredytową swojego klienta i nie mogą podejmować z byt dużego ryzyka np. poprzez udzielenie pieniędzy osobie zadłużonej bez zdolności kredytowej. Bank dokładnie analizuje sytuację finansową każdego klienta, który ubiega się o kredyt. Weryfikacji zostanie poddana wysokość dochodów oraz historia i zdolność kredytowa. Jeśli nie przebiegnie ona pomyślnie, to klient nie ma co liczyć na kredyt w banku.

Rozwiązaniem może okazać się wizyta w prywatnej firmie pożyczkowej. Tam pracownicy nie przykładają aż tak dużej uwagi do oceny zdolności kredytowej i nie muszą stosować się do wytycznych KNF. Oznacza to, że nawet osoba, która ma długi i negatywne wpisy w BIK może otrzymać pieniądze. Z pożyczek pozabankowych może skorzystać każdy pełnoletni obywatel naszego kraju, który posiada dochody. Jeśli potrzebujesz tylko niewielkiej kwoty, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz dodatkowe pieniądze w szybki i prosty sposób.

Pożyczka dla zadłużonych

Skoro wiesz już, że kredyt w banku dla osób z długami https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/ jest praktycznie niemożliwy, warto rozwinąć temat pożyczek. Produkty dla dłużników są specjalnością prywatnych firm pożyczkowych i posiadają one bardzo bogatą ofertę w tym zakresie. Warto jednak pamiętać, że takie pożyczki działają na nieco innych zasadach niż kredyty. Przede wszystkim są droższe i można otrzymać je na krótszy czas. Ich sumy nie są też bardzo duże, ponieważ firmy pożyczkowe niechętnie pożyczają jednorazowo duże kwoty. Warunki spłaty zobowiązania także mogą się różnić od tych, które znamy z tradycyjnych banków. Warto więc dokładnie przyjrzeć się umowie pożyczkowej, aby nie popaść w kolejne tarapaty finansowe.

Dodaj komentarz