Małe dziecko na wakacjach
- Uncategorized

Małe dziecko na wakacjach

Wyjazd z małym dzieckiem

Nasze wakacyjne wojaże nie muszą kończyć się wraz z pojawieniem w domu nowego członka rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby kontynuować swoje wakacyjne zwyczaje. Małe dziecko, które od początku swojego życia jest przyzwyczajone do podróżowania, na wakacjach zachowuje się jak w domu. Kilku godzinna podróż samochodem, czy lot samolotem nie wywołują w nim strachu czy niepokoju. Jest to dla niego normalność. Małe dziecko na wakacjach to nie problem.

Nowe miejsca

To jak nasze dziecko zareaguje na nowe otoczenie i nowe osoby, jest kwestią indywidualną. Jednak w dorastaniu poznawanie nowych, nieznanych dotąd rzeczy jest kwestią nieuniknioną. Tak samo możemy więc podejść do wakacji i podróżowania. Zabierając małe dziecko na wakacje nie wyrządzamy mu w ten sposób żadnej szkody. Co więcej zmiana otoczenia i klimatu może mieć dla niego walory prozdrowotne. Nie warto zastanawiać się nad tym , jak nasze dziecko zniesie podróż, czy będzie dobrze czuło się na miejscu, czy będzie dobrze spało itd. Nie wyobrażaj sobie czarnych scenariuszy. Zacznij działać i po prostu poszukaj miejsca, które nie tylko chętnie gości małych podróżników ale także gwarantuje im komfortowe warunki. Wybierz miejsce oddalone od ścisłego centrum, które poza atrakcjami zagwarantuje także ciszę i spokój. Nie wybieraj także miejsc o zbyt gorącym klimacie. Małe dziecko na wakacjach to często więcej stresu dla samego rodzica aniżeli dla dziecka. W większości przypadków okazuje się bowiem, że dziecko świetnie odnajduje się w nowych miejscach i sytuacjach. Najważniejsza jest dla niego Twoja obecność, a nie fakt czy jest w Grecji, Bułgarii nad polskim morzem czy w górach. Można powiedzieć, że często największą przeszkodą jest nie nasze dziecko, a negatywne nastawienie.

Małe dziecko na wakacjach „nic nie kosztuje”

Zabierając małe dziecko na wakacje możemy obecnie przebierać w ofertach. Jedna z możliwości jest skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek przez biura podróży. Jako rodzicowi odchodzi nam problem planowania, rezerwowania i zgrywania wszystkiego w czasie. Ponadto, małe dziecko na wakacjach wcale nie oznacza większych kosztów wycieczki. Biura podróży w większości przypadków oferują pobyt na wakacjach dla dziecka do 2 lat za darmo.  Sami dobrze wiecie, że malutkie dziecko głównie śpi i je rzeczy przygotowane specjalnie dla niego przez nas samych. Zatem hotel goszcząc małego podróżnika wcale tego nie odczuwa. Wybierając wycieczkę dla dwóch osób z małym dzieckiem w wieku do 2 lat, powinniście ponieść koszty wczasów dla osób dorosłych. Warto więc przy wyborze kierować się także tą przesłanką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *