Jak zorganizować wyjazd na Bali?
- Podróże

Jak zorganizować wyjazd na Bali?

Bali to piękna indonezyjska wyspa, nazywana rajem na ziemi. Jej wizytówką są piękne, piaszczyste plaże oraz krystalicznie czysta woda. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz przyjaźnie nastawieni mieszkańcy wyspy sprawiają, że wakacje na Bali są niezapomnianą przygodą. Bali jest coraz chętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem, szczególnie, że od 2015 roku przy wjeździe do tego kraju na maksymalnie 30 dni, nie jest wymagana wiza.

Wakacje na Bali z biurem podróży

Azjatyckie Bali znajduje się w ofercie biur podróży, z którymi warto zorganizować wyjazd. Korzystając z tego typu oferty nie trzeba martwić się przelotem, wyżywieniem czy noclegiem. Pod ręką będziemy mieli również ciekawe wycieczki fakultatywne, podczas których można podziwiać faunę i florę samej Bali, zwiedzać Denpasar i sąsiednie wysepki, między innymi malowniczy Lembongan. Co ważne, wycieczki do Indonezji często oferowane w opcji first lub last minute posiadają wyjątkowo atrakcyjne ceny, a przybywających na miejsce turystów czeka opieka doświadczonego rezydenta. Dzięki temu można bezpośrednio od osoby znającej to miejsce można poznać miejscowe obyczaje, funkcjonowanie sklepów, restauracji czy ośrodków zdrowia oraz uzyskać dodatkową pomoc przy każdej nurtującej kwestii.

Organizacja wyjazdu na własną rękę

Wiele osób decyduje się na wyjazd na Bali realizowany na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że ten azjatycki kraj jest znacznie oddalony od Polski – należy zorganizować przelot z przesiadką, a na miejscu znaleźć odpowiedni nocleg. Dobrze rozwinięta baza turystyczna gwarantuje, że znalezienie noclegu nie sprawi większego problemu. Hotel ze śniadaniem w średnim standardzie to jednak wydatek 150-300 złotych za dobę od osoby. Restauracje i bary znajdują się w turystycznych kurortach i tak naprawdę cena obiadu nie różni się od tej, którą zapłacilibyśmy w Polsce, czyli dla turysty jest bardzo przystępna.

Którą opcję wybrać?

Warto porównać obie możliwości pod względem finansowym. Już sam lot na Bali i z powrotem do kraju to koszt około 3 tysięcy złotych od osoby. Do tego należy doliczyć koszty noclegów i wyżywienia – bez szaleństw można zmieścić się w 2 tysiącach złotych. Tak naprawdę „normalne” ceny w biurze podróży kształtują się od około 5500-6000 tysięcy złotych, jednak w tej cenie jest już zorganizowany przelot, transfer do hotelu, opieka rezydenta i wyżywienie w opcji all inclusive. Jeśli trafimy na promocję, na Bali z biurem podróży można lecieć taniej, niż na własną rękę i to bez konieczności planowania. Oczywiście wybór metody podróżowania na Bali powinien zależeć od nas samych oraz od tego, w jaki sposób mamy zamiar spędzić wakacje na rajskiej wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *